Mithat Sancar ve Pervin Buldan'dan Anadolu Ajansı'na tepki

Türkiye'de oy verme işlemlerinin sonlanmasıyla ilk veriler gelmeye başladı. Mithat Sancar ve Pervin Buldan seçim verilerine ilişkin AA'nın manipülasyon yaptığını söyleyerek sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yayınlanma: 14.05.2023 - 21:18
Mithat Sancar ve Pervin Buldan'dan Anadolu Ajansı'na tepki
Abone Ol google-news

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, Anadolu Ajansı'ndan (AA) gelen ilk seçim sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Sancar ve Buldan, AA'nın seçim sonuçlarına yönelik manipülasyonda bulunduğunu ifade etti.

"MANİPÜLE EDEREK SUÇ İŞLİYOR"

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

"AA aleni şekilde toplumu manipüle ederek suç işliyor. AA’nın iktidarın sesi olduğunu bir an için bile akıldan çıkarmayalım. Ortamı bulandırmaya ve moral bozmaya dönük bu manevraların bir hükmü yoktur. Gözünüz ve kulağınız bizde olsun!"

"MANİPÜLASYON YAPMAKTADIR"

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da paylaşımında, "Anadolu Ajansı yurttaşların motivasyonunu bozmak için açık şekilde manipülasyon yapmaktadır. Daha önce de yaptığı gibi algı ve hile oyunlarıyla moral bozmaya, motivasyon düşürmeye çalışmaktadır. Hile ve yalandan ibaret politikalarınız artık iflas etmiştir!" ifadelerini kullandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler