Osman Gökçek kimdir, nereli, kaç yaşında? Osman Gökçek milletvekili seçildi mi? Osman Gökçek babası kim?

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28 Dönem Milletkelili seçimlerinde 55 milyondan fazla aday oy kullandı. Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte seçime giren AK Parti, İYİ Parti, MHP, CHP ve diğer siyasi partilerin milletvekili sayıları belli oldu. Yurttaşlar, AKP'nin Ankara milletvekili adayı olan Osman Gökçek'in milletvekili seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki, Osman Gökçek kimdir, nereli, kaç yaşında? Osman Gökçek milletvekili seçildi mi? Osman Gökçek babası kim?

Yayınlanma: 15.05.2023 - 14:41
Osman Gökçek kimdir, nereli, kaç yaşında? Osman Gökçek milletvekili seçildi mi? Osman Gökçek babası kim?
Abone Ol google-news

14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri'nde AKP 266, CHP 169, MHP 50, İYİ Parti 44, Yeşil Sol Parti 62, Yeniden Refah Partisi 5 ve TİP 4 milletvekili çıkardı. AKP'nin Ankara milletvekili adayı olan Osman Gökçek'in milletvekili seçilip seçilmediğini merak ediyor. Peki, Osman Gökçek kimdir, nereli, kaç yaşında? Osman Gökçek milletvekili seçildi mi? Osman Gökçek babası kim? İşte ayrıntılar...

OSMAN GÖKÇEK KİMDİR?

Osman Gökçek, 1983 yılında Ankara'da dünyaya geldi. İlkokulu Hamdullah Suphi İlkokulu’nda okuduktan sonra ortaokulu TED Ankara Koleji’nde tamamladı. Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü'nden mezun olan Osman Gökçek, 2010 yılından bu yana Beyaz Tv Genel Yayın Koordinatörlüğü yapmaktadır.

Kanal 6 televizyonunda 12 hafta boyunca gençliğin sorunlarıyla ilgili “Var mı Gençlik Gibisi?” programının da yapımcılığını üstlendi.

Hacettepe Eğitim Vakfı ile yapılan protokol ile gençleri mesleki alanda geliştirmek için sertifika programı düzenlenmesinde etkili rol oynadı.

2006 yılında Güneydoğu Life Dergisi tarafından gençler için yaptığım çalışmalardan dolayı ödüle layık görüldü.

Eğitimde fırsat eşitliğine inandığı için 10 binin üzerinde öğrenciye ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları düzenlenmesinde öncülük etti.

2006 yılında Çankaya Gönüllüleri Derneği başkanlığına seçildi.

OSMAN GÖKÇEK'İN BABASI KİMDİR?

Geçmiş yıllarda Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapmış Melih Gökçek'in oğludur. 

OSMAN GÖKÇEK MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ Mİ?

Resmi olmayan sonuçlar doğrultusunda 28.Dönem Milletvekili Genel Seçim sonuçlarına göre Osman Gökçek Ankara 2. bölgeden milletvekili seçildi. Kesin seçim sonuçları ve Meclis’e giren milletvekili listesi Yüksek Seçim Kurulu tarafından açıklanacak.

ANKARA 2. BÖLGE MİLLETVEKİLLERİ

VEDAT BİLGİN - AKP

LÜTFİYE SELVA ÇAM - AKP

ORHAN YEGİN - AKP 

ZEYNEP YILDIZ - AKP

OSMAN GÖKÇEK - AKP

KURTCAN ÇELEBİ - AKP

MURAT EMİR - CHP

İDRİS ŞAHİN - CHP

SEMRA DİNÇER - CHP

SADİR DURMAZ - MHP

ADNAN BEKER - İYİ PARTİ


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler