Süleyman Soylu, FB TV’ye konuştu: 'Dünyada hiçbir ülke bu kabiliyette olamaz'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem felaketi sonrası Kahramanmaraş'a giden Fenerbahçeli yöneticilerle bir araya geldi. Daha sonra FB TV'ye konuşan Soylu, "Dünyada hiçbir ülke bu kadar kısa bir zaman içerisinde en ücra köylere kadar milletine devletiyle ulaşıp bunların her birini sağlayabilecek kabiliyette olamaz" dedi.

Yayınlanma: 21.02.2023 - 17:35
Süleyman Soylu, FB TV’ye konuştu: 'Dünyada hiçbir ülke bu kabiliyette olamaz'
Abone Ol google-news

Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Fenerbahçe Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Kemal Danabaş, Ruşen Çetin ve Bekir İrdem depremin yol açtığı yıkımla ilgili çeşitli incelemeler ve temaslarda bulunmak üzere gittikleri Kahramanmaraş’ta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla bir araya geldi.

Soylu ve kulüp yöneticileri felaketle ilgili olarak bir toplantı yaptı. Soylu daha sonra yapılan çalışmalar hakkında Fenerbahçe TV’ye konuştu.

Kulübün internet sitesindeki habere göre Soylu konuşmasında şunları söyledi:

MİLLİ SEFERBERLİK HALİNDEYİZ: Milletimize geçmiş olsun, başımız sağ olsun. Topyekûn bir seferberlik var. Ve bu seferberlikte milletimizin bütün karakterini, bütün asli unsurlarının bunun üzerine yüklendiğini görüyoruz. Allah herkesten razı olsun. Dışarıdan, içeriden karşı karşıya kaldığımız bu büyük ölçekli afetten –depremle ilgili- hep birlikte ayağa kalkabileceğimiz inancını bugün yükleyen bir milli seferberlik halindeyiz.

DEPREMZEDELERE GÜÇLÜ BİR DUYGU YÜKLENİYOR: Bugün Fenerbahçe Kulübümüzün Yöneticileri de geldiler. Onlar da işin başında itibaren AFAD’la birlikte hem yardım tırları olsun hem bundan sonraki süreçte yapılacaklar olsun birlikte koordinasyon içerisindeler. Burada afete maruz kalan depremzedelerimize güçlü bir duygu yükleniyor. Beraber olduğumuz, onları sonuna kadar bırakmayacağımız, devletle millet bir arada bu afetin ortaya koyduğu yaraların sarılması hususunda birlikte olabileceğimiz anı her noktada yaşıyoruz. Arkada Azeri kardeşlerimiz var. Bundan daha kıymetli bir şey yok.

HİÇBİR ÜLKE BU KABİLİYETTE OLAMAZ: Altını çizerek söylüyorum; dünyada hiçbir ülke bu kadar büyük ölçekli, 3 Hollanda ölçeğinde, 110 bin kilometrekarelik bir alan bu, 10 vilayette ve 10 vilayette de hasar birbirine benzer oranda ve 10 vilayete anında her şeyinizle ulaşmak zorundasınız. Arama kurtarmayla ulaşmak zorundasınız, sağlıkla ulaşmak zorundasınız, beslenmeyle ulaşmak zorundasınız, barınmayla ulaşmak zorundasınız, elektrik tamiriyle ulaşmak zorundasınız, suyla ulaşmak zorundasınız, doğalgazla ulaşmak zorundasınız, hijyen dahil olmak üzere bütün ihtiyaçlarını 10 vilayete ulaştırmakla mükellefsiniz. Dünyada hiçbir ülke bu kadar kısa bir zaman içerisinde en ücra köylere kadar milletine devletiyle ulaşıp bunların her birini sağlayabilecek kabiliyette olamaz. Ayrıca artçı depremler ve müstakil depremler de devam ediyor. İnşallah el birliğiyle çıkacağız.

ÖNÜMÜZDE 1 YIL VAR: Fenerbahçe camiasına da çok teşekkür ediyoruz. Bunu birlikte yükleneceğiz, birlikte kaldıracağız. İnşallah birlikte bu yaraların her birini saracağız. Bu travmaların atlatılmasını sağlayacağız. Önümüzde 1 yıllık bir süreç var. Bu 1 yıllık süreç içerisinde konutlara insanlar, hemşehrilerimiz, depremzedeler yerleşmeden, iş sahaları tekrar ayağa kalkmadan elbette ki işimiz bitmeyecek. Uzun erimli, uzun süreli 1 yılımız var. Burada da bu desteğimizi bu süreç içerisinde sürekli devam ettirmeliyiz.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler