Levent Şahin: Teklifi kabul etmeseydim kendimi ömür boyu suçlardım

TFF 2’nci Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden İskenderunspor’un yeni teknik direktörü Levent Şahin, Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) sorularını yanıtladı.

Yayınlanma: 04.03.2023 - 11:31
Levent Şahin: Teklifi kabul etmeseydim kendimi ömür boyu suçlardım
Abone Ol google-news

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli meydana gelen, çevre illeri de etkileyen depremde tesis ve stadyumu da zarar gören Hatay şehrinin futbol takımı İskenderunspor, hazırlıklarını İstanbul'da bulunan Türkiye Futbol Federasyonu'nun Riva'daki tesislerinde sürdürüyor.

TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eder Güney ekibinde takımın yeni teknik direktörü Levent Şahin açıklamalarda bulundu.

ŞAHİN: ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ 

Deprem sonrası yaşananları birlik ve beraberlikle atlatacaklarını söyleyen Şahin, "Hayatını kaybedenler için rahmet, yaralılar için acil şifalar ve geride kalanlar için de gerçekten büyük sabır diliyorum. Yüzyılın felaketi maalesef ülkemizde yaşandı diye düşünüyorum. Gerçekten çok büyük travmalar, çok büyük acıların yaşandığı bir süreç. Konuştuklarımız, bildiklerimiz, tanıdıklarımız, kimle o anı değerlendirsek gerçekten çok büyük bir travma. Ülkemize geçmiş olsun. Ülkemizin başı sağ olsun ama baktığımızda bundan daha önce daha büyük olaylar ve felaketler yaşadık. Hep birlikte bunun da üstesinden geleceğimizi düşünüyorum" diye konuştu. 

"BİRLİK VE BERABERLİĞİN EN BÜYÜK ÖRNEĞİ TRABZONSPOR-BASEL MAÇIYDI" 

Trabzonspor'un Basel ile oynadığı Avrupa Konferans Ligi Play Off Turu ilk maçında tribünlerde yer alan farklı takım taraftarlarının birlik ve beraberliği için Şahin, "Baktığınızda spor birleştiricidir. Futbol bunun en büyük anahtarıdır diye düşünüyorum. Maalesef o enkaz görüntülerinde bile o çocukların çıkıp bir futbol takımı hakkında konuşabilmeleri, bir teknik direktör hakkında konuşabilmeleri, oyuncular hakkında konuşabilmeleri futbolun aslında ne kadar etkili olduğunu gösterdi bize. Futbol gerçekten bir birliktelik oluşturdu bizlere. Bana göre bunun en büyük örneği Trabzonspor - Basel maçıydı. İnanılmaz bir birliktelik mesajı verildi. Hepimiz inanılmaz görüntülere şahit olduk. Bunlar zaten insanları bir araya getirecek, birleştirecek, aynı duygu ve düşünce içerisinde tutacaktır diye düşünüyorum. En son yine futbol camiasının birlikte yapmış olduğu 'Omuz Omuza' programını seyrettiğimizde orada da futbolun ne kadar alanda etkili olduğunu, ülkede ne kadar etkili olduğunu hep birlikte gördük. Umarım biz futbol ailesi olarak üzerimize düşenin en fazlasını yapıp, en kısa sürede bu travmadan çıkarız diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.  

"TEKLİFİ KABUL ETMESEYDİM KENDİMİ ÖMÜR BOYU SUÇLARDIM" 

İskenderunspor'un devam kararında asıl önemli olanın başkan Hakan Bolat ve futbolcuların devam kararı olduğuna vurgu yapan tecrübeli teknik direktör, "Ben daha fazla ön plana çıktım. Hiç istemeyeceğim bir şey. Aslında burada ön planda olanlar sevgili başkanımız ve futbolcu arkadaşlarımız. Dediğim gibi ben futbolun dışında o bölgenin çocuğu Levent Şahin olarak böyle bir şeye karar verdim. Tamamen futbolun dışında tutuyorum. Bizim mesleğimizde baktığınızda başarı çok önemli ama futboldan daha önemli şeylerin olduğunu yaşanan bu süreçte hep birlikte gördüğümüzü düşünüyorum. Eğer böyle bir şey yapmamış olsaydım kendimi ömrümün geri kalan kısmında çok net bir şekilde söyleyebilirim ki suçlayacaktım. O yüzden hiçbir şey düşünmedim. Sosyal medyada herhangi bir paylaşımda bulunmak istemedim. Memleketime maddi ve manevi olarak her türlü yardımı yapıyorum. Dediğim gibi burada kahramanlar sayın başkanımız ve oyuncular. Ben sadece böyle bir meydan okumada fiili olarak bilgi, birikim ve tecrübem ile bununla neler yapabilirim onu düşünerek böyle bir şeye karar verdim" ifadelerini kullandı. İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler