Trabzonspor’da olağanüstü kongre kararı iddiası

Trabzonspor'da sıcak saatler yaşanıyor. Geçen sezonun şampiyonu bordo mavili ekipte, genel kurulun toplanacağı ve olağanüstü kongre kararı alınması gündeme geldi.

Yayınlanma: 02.03.2023 - 12:41
Trabzonspor’da olağanüstü kongre kararı iddiası
Abone Ol google-news

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun son yaptığı toplantının ardından olağanüstü kongreye gidileceği yönünde iddialar gündeme geldi. Bu konuda kulüpten resmi açıklama yapılmazken, Başkan Ağaoğlu'nun yeniden aday olması beklenmiyor.

Geçtiğimiz sezonu şampiyon tamamlayan Trabzonspor’da Ahmet Ağaoğlu başkanlığındaki yönetim kurulu, takımın kötü gidişatı ve mali problemler nedeniyle 28 Şubat günü yapılan toplantıda olağanüstü kongreye gitme konusunu masaya yatırdı. Şampiyonlar Ligi’nin ardından Avrupa Ligi ve Konferans Ligi’nden elenen takımın Süper Lig'de de hedeflenenden uzak bir çizgide olması yönetimi arayışlara iterken, yakın ve uzun vadeli borçların planlaması ile kulübün kısa vadede 16 milyon Euro’ya yakın ödemesinin bulunması da tartışıldı. Toplantıda olağanüstü kongreye gidilerek güven tazelenmesi yönünde oylama yapılırken yönetim kurulu üyeleri arasında fikir ayrılıkları oluştuğu öne sürüldü.

Ertuğrul Doğan

Olağanüstü kongre kararıyla ilgili bilgilerin sızmasına rağmen bordo-mavili kulüpten resmi açıklama yapılmadı. Kongre kararı alınması durumunda Başkan Ağaoğlu'nun yeniden aday olmayacağı, Asbaşkan Ertuğrul Doğan’ın ise bu göreve soyunacağı iddia ediliyor.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon