Afyonkarahisar'da 5 çocuğun ölümüne neden olan servis için 'kapısı iple bağlıydı' iddiası

Afyonkarahisar'da çocukları okula götüren servisin kaza yapması sonucu 5 çocuk yaşamını yitirmişti. Bu acı olay için, yaşamını yitiren çocuklardan ikisinin halası, servis için, 'kapısı iple bağlanıyordu' dedi.

12 Ekim 2021 Salı, 17:27
Afyonkarahisar'da 5 çocuğun ölümüne neden olan servis için 'kapısı iple bağlıydı' iddiası
Abone Ol google-news

Afyonkarahisar'daki okul servisi kazasında hayatını kaybeden 5 çocuktan 11 yaşındaki İsmail ile 14 yaşındaki Nisa Eser’in babası Cemil Eser, oğlu Mehmet'in hasta olduğu için araca binmediğini söyledi. İki kardeşin halası Kadriye Tek ise servisin kapısının kapanmadığı için iple bağlandığını iddia etti.

İscehisar ilçesinde dün meydana gelen okul servisi kazasında yaşamını İsmail ve Nisa'nın babası Cemil Eser, 3 çocuğundan ikisini kaybetmenin acısıyla gözyaşı döktü. Oğlu Mustafa'yı hasta olduğu için okula göndermediğini belirten Eser, "Bu da ölecekti, hasta olmasa. Ne yapayım ben, yandım bittim, duvarlarım çöktü benim" dedi.

'ÇOLUĞUMUZ ÇOCUĞUMUZ HEP GİTTİ'

İki kardeşin halası Kadriye Tek ise büyüyünce İsmail'in veteriner, Nisa'nın da hemşire olmak istediğini söyledi. Servisin aşırı hızlı olduğu için kazanın yaşandığını iddia eden Tek, "Yandık, çoluğumuz çocuğumuz hep gitti. Servisin kapısı iple bağlanıyormuş" diye konuştu.

'BİZİ HİÇ DİNLEMEDİ, UYARDIK'

Kardeşlerin yakını Keziban Eser ise sürücü Adalettin Şen'i çocukları okula götürürken gördüklerini ve kapıya dikkat etmesi için uyardıklarını anlattı. Eser, "Üç, dört gün önce minibüs buradan geçti. Öğrenciler içinde doluyken arabanın kapısı açıldı. Eşim bağırdı, 'Adalettin bir gün çocukları öldüreceksin.' Bizi hiç dinlemedi, uyardık" diye konuştu. Eser, mahallede okul bulunmasına rağmen öğretmen ataması yapılmadığı için çocukların başka okullarda eğitim gördüğünü de sözlerine ekledi.