İstanbul'da eğlence mekanlarında polis denetimi: 47 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, eğlence mekanlarına yönelik denetleme yaptı. Denetlemelerde 47 kadın ifadelerine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.

23 Ekim 2021 Cumartesi, 07:16
İstanbul'da eğlence mekanlarında polis denetimi: 47 gözaltı
Abone Ol google-news

Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Kumar Büro Amirliği ekipleri, Beyoğlu, Şişli, Sarıyer, Kartal, bağcılar, ve Esenler'de bulunan eğlence mekanlarına yönelik denetim yaptı. Saat 23.00'de başlayan denetime 65 ekip ve 130 personel katıldı. Yapılan denetimde eğlence mekanlarında bulunması gereken belgeler tek tek denetlendi.

47 KADIN GÖZALTINA ALINDI 

Eğlence mekanlarında bulunan alkollü içeceklerin sahte olup olmadıkları tek tek kontrol edildi. Denetimlerde ayrıca eğlence mekanlarında bulunan bin 214 kişinin Genel Bilgi Taraması (GBT) yapıldı. Hakkında arama kararı olan bir kişi gözaltına alınırken, 3 eğlence mekanına  usulüne uygun olmayan şekilde alkol satışı yapılması sebebiyle işlem yapıldı. 

EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜLER

Mekanlarda çalıştığı tespit edilen 5'i yabancı uyruklu olmak üzere toplam 47 kadın ve işyerlerinde sigortasız olarak çalıştığı tespit edilen 2 kişi ise ifadelerine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.