Eski MasterChef yarışmacısı Murat Özdemir yeniden gözaltına alındı

Bolu'da aracını bilinçli bir şekilde kaldırıma park ederek sosyal medya hesabından açtığı canlı yayında polis ekipleriyle tartıştığı görüntüleri paylaşan eski MasterChef yarışmacısı Murat Özdemir ve şoförü gözaltına alındı.

30 Eylül 2021 Perşembe, 15:49
Eski MasterChef yarışmacısı Murat Özdemir yeniden gözaltına alındı
Abone Ol google-news

Bolu'da, daha önce aracını kaldırım üzerine park ettikten sonra cebinden çıkardığı paralarla polise rüşvet teklif eden, televizyon kanalındaki yarışmadan diskalifiye edilmesiyle tanınan Murat Özdemir, yine aynı yere minibüsünü park edince polislerle tartıştı.

Gazeteci ve polislere sataşıp, sosyal medyadan yayın yapan Özdemir, gözaltına alındı.

'BİZİM PARAMIZ ÇOK, BIRAKIN CEZA KESSİNLER'

Olay, öğle saatlerinde, PTT Caddesi'nde meydana geldi. Katıldığı televizyon kanalındaki yarışmadan diskalifiye edilen ve evinde beslediği papağana eziyet ettiği görüntülerle gündeme gelen Murat Özdemir, 31 Ağustos'ta, aracını kaldırım üzerine park etmesi nedeniyle ceza kesen polislere cebinden çıkardığı paralarla rüşvet teklif ederek de tepki çekmişti. Özdemir, aynı yere bu kez de kendisine ait minibüsü park ederek, yine olay çıkardı.

Özdemir ile yanında bulunan ve ismi öğrenilemeyen kişi, görüntü çeken gazeteciler ile olay yerine gelen polis ekiplerine sataştı. Bu sırada cep telefonuyla sosyal medyadan da canlı yayın yapan Özdemir, polislere dönerek, "Bizim paramız çok, bırakın ceza kessinler” dedi.

UYARIYA RAĞMEN YAYINI SÜRDÜRDÜ

Polisin uyarılarına rağmen canlı yayını sürdüren Murat Özdemir ile arkadaşı, gözaltına alındı.

Murat Özdemir hakkında, 1 ay önce de sosyal medyadan yaptığı canlı yayında jandarmaya hakaret ettiği ve aracını çekmek isteyen polislere para teklif ettiği gerekçesiyle adli işlem başlatılmıştı. Gözaltına alınan Özdemir'e, 'maske takmamak' suçundan idari; 'alkollü araç kullanmak' ve 'trafik güvenliğini tehlikeye sokmak' suçlarından da hakkında işlem başlatılmış, serbest bırakılmıştı.