Bakımevinde skandal görüntüler: Çalışandan hastaya şiddet infial yarattı, olayla ilgili soruşturma başlatıldı

İstanbul Büyükçekmece'de bulunan bir özel bakımevinde, çalışanların yatalak hastaya şiddet uyguladığı görüntüler sosyal medyada infial yarattı. Tepkilerin ardından İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve bakımevinin faaliyetlerine son verildiği duyuruldu. Çalışana işkence eden N.Ç. ise gözaltına alındı.

Yayınlanma: 24.07.2023 - 18:29
Abone Ol google-news

İstanbul Büyükçekmece'de özel bir bakımevinde çekildiği iddia edilen görüntüler, sosyal medyada büyük tepki topladı.

GÖRÜNTÜLERİ GÜLEREK KAYDETTİLER

Görüntülerde bakımevinde çalışan bir kişi, hastaya şiddet uygulayarak, "Beni seviyor musun?" diye soruyor. Görüntüyü çeken kişi ise o anları gülerek kaydediyor.

Yürekleri sızlatan görüntünün sosyal medyada paylaşılmasının ardından büyük tepki oluştu.

İSTANBUL VALİLİĞİ: SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Valiliği, görüntüler üzerine soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında bakımevi kapatıldı. Konu ile ilgili İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "24.07.2023 tarihinde Büyükçekmece İlçemizde faaliyet gösteren Özel Gözlem Engelli Bakımevinde çekildiği tespit edilen görüntüler üzerine idari soruşturma başlatılmıştır. Soruşturma çerçevesinde olayın yaşandığı engelli bakım merkezinin faaliyetlerine son verilmiş olup merkezde kalan engellilerimizin, çevrede bulunan uygun bakım evlerine yerleştirilmeleri kararı alınmıştır. Olayla ilgili adli ve idari süreç devam etmektedir" ifadelerine yer verildi.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler