Son dakika... Meral Akşener, İYİ Parti'nin Ankara adayını açıkladı!

Son dakika haberi... Meral Akşener, partisinin Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayını duyurdu. İYİ Parti'nin Ankara adayı Cengiz Topel Yıldırım oldu. Yıldırım ilk açıklamasında, Mansur Yavaş'ı hedef aldı.

Yayınlanma: 24.01.2024 - 14:29
Abone Ol google-news

İYİ Parti'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı belli oldu.

Genel Başkan Meral Akşener, partisinin Ankara adayının Cengiz Topel Yıldırım olduğunu duyurdu.

"ANKARA SON 5 YILDA AYAĞA KALKACAĞINA..."

Topel, adaylığının açıklanmasının ardından yaptığı açıklamada, Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ı da hedef aldı:

Ankara hak ettiği yerde değildir. Ankara; adına, şanına, rütbesine ve mazisine yakışan bir konumdan fersah fersah uzaktır. Bir asırdır ülkemize başkentlik yapan Ankara, mevcut potansiyelini bir türlü harekete geçirememiştir. Ankara’ya memat gelmemiş fakat hayat Ankara’dan gitmiştir. Ankara son 5 yılda ayağa kalkacağına, tembellik ve ihmalkarlığın pençesine düşürülmüştür. Ankara her fanteziyi proje zanneden zihniyet ile her projeyi fantezi olarak gören bir atalet arasına sıkışmıştır. Bu iki zihniyet Ankara’yı malulen emekli hale çevirmiştir."

CUMHURİYET DUYURMUŞTU

Yerel seçimlere yönelik çalışmalar tüm hızıyla sürerken, merakla beklenen İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayının kim olacağı sorusu günler öncesinden yanıt bulmuştu.

Cumhuriyet’in kulislerden edindiği bilgiye göre; İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cengiz Topel Yıldırım’la adaylık konusunda uzlaşmaya varmıştı.


Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler