Abone Ol google-news

Antalya'ya 'kar' yağdıran renkli yılbaşı festivali

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği Yılbaşı Festivali coşkuyla karşılandı. Yılbaşına özel süslenen alanda yapay kar efekti renkli görüntülere sahne olurken, yılbaşı ağacı, dev kar küresi, maskotlar, animasyonlar, yılbaşı pazarı, yiyecek içecek alanları, mini lunapark ve konserler ziyaretçilere sunuldu.

22 Aralık 2019 Pazar, 16:21

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği Yılbaşı Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festivale akın eden Antalyalılılar, yapay kardan, dans gösterilerine, konserlerden, animasyonlara keyifli anlar yaşadı. Festival alanını ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer de, yılbaşının bu yıl Antalya’da başka bir güzellikte yaşanacağını söyledi.KAR EFEKTİ İNTERATİF TOMBALA


Noel Baba DJ performans, Grup Crystal Band, Grup Sansür ve Christmas Band konserleri gibi sürprizler de yer alıyor. Alana kurulan dev ekran ile interaktif tombala oynayan vatandaşlara sürpriz hediyeler verildi. Kar küresi, yılbaşı ağaçları ve büyüleyici kar yağdırma efekti altında bol bol fotoğraf çekinen vatandaşlar, yeni yıl coşkusunu en güzel şekilde yaşadı. Festivale Antalya’da faaliyet gösteren yerleşik yabancı dernekleri de destek veriyor. Bu kapsamda Rusya Dostluk ve Kültür Derneği ile Akdeniz Ukraynalılar Derneği birbirinden renkli sahne ve dans gösterilerini Antalyalılar ile buluşturdu.

"BU GÜZEL ATMOSFERİ HERKES GÖRMELİ"


Yılbaşı Festival alanını ziyaret eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer Antalya Büyükşehir Belediyesi Bando Orkestrası’nın verdiği konseri dinleyerek, çocuklarla eğlendi. Tuncer, ardından kurulan yılbaşı pazarını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşları selamladı. Yılbaşı Festivali ile yeni yılın Antalya’da büyük bir coşkuyla kutlanmaya başlandığını belirterek şunları söyledi: “ Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’in talimatlarıyla bu yıl Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediğimizfestivale, Antalyalıların ve yabancı misafirlerimizin büyük bir ilgiyle karşıladığınıgörüyoruz. Bu ilgi bizi son derece mutlu ediyor. Bu yılbaşının Antalya’da bir başka güzellikte yaşanacağına inanıyorum. Yılbaşı akşamına kadar devam edecek birbirinden farklı etkinlikleri ve bu güzel atmosferi görmeye tüm vatandaşlarımızı davet ediyoruz.” dedi.


Festival Alanı farklı aktivite ve konserlerle 31 Aralık’a kadar saat 11.00’den 22.00’ye kadar açık olacak. Yılbaşı akşamı ise gece havai fişek gösterileri ile renklenecek.