"Erdoğan timsah mı besliyor?"... AKP sıralarını kızdıran konuşma!

Abone Ol google-news

Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmeleri Meclis Genel Kurulu'nda ilginç tartışmalara neden oldu. Cumhurbaşkanlığı harcamalarını eleştiren CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, sarayın yıllık 145 bin Lira yem gideri olduğunu belirterek, "Çok merak ettim bu Cumhurbaşkanı ne besliyor? Aslan, timsah, sırtlan, ne besliyor bu adam? Sonra aklıma geldi, beyefendi organik besleniyor, beyefendi organik beslenmesinin yem parasını halkın vergisinden alıyor, işte, sizin itibarınız" deyince, AKP sıralarından tepki aldı.

17 Aralık 2019 Salı, 17:07

Meclis Genel Kurulu'nda gerçekleşen bütçe görüşmeleri, iktidar ile muhalefet partili milletvekillerinin ilginç tartışmalarına sahne oluyor.

Cumhurbaşkanlığı bütçe görüşmeleri sırasında söz alan CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, yapılan harcamaları eleştirirken, sözü sarayın bir yıllık yem masraflarına getirdi. Bir yılda Cumhurbaşkanlığı tarafından 145 bin Lira yem parası harcandığını belirten Başarır, " Çok merak ettim, bu Cumhurbaşkanı ne besliyor?Aslan? Timsah? Sırtlan? Ne besliyor bu adam? Sonra aklıma geldi, beyefendi organik besleniyor, organik. Yani yumurtası, tavuğu, eti, koyunu, sütü, peyniri; beyefendi organik beslenmesinin yem parasını halkın vergisinden alıyor, işte, sizin itibarınız " deyince AKP sıralarından, " Yalan söylüyorsun" diye tepki geldi.

Sarayın elektrik faturasının 850 bin Lira olduğunu söyleyen Başarır, " Beyler, 2019 Ocak-Eylül ayları arasında 3,5 milyon insanın elektriği kesilmiş, Fatih'te 4 kardeş 607 lira elektrik faturasını ödeyemediği için intihar ediyor. Siz de bu bütçeyle övünüyorsunuz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kilosu 4500 Lira olan beyaz çay içtiğini önesüren Mersin Milletvekili, " İşte sizin itibarınız " diyerek şunları söyledi:

"Sayıştayın denetiminden geçmeyen harcamalar var. Mesela nedir? Sayın Cumhurbaşkanının çatal bıçak takımına 1,5 milyon lira vermişiz, iyi kessin diye. Sayın Cumhurbaşkanının bir seferlik mutfak kullanım araçlarına 1,4 milyon vermişiz. Süs eşyalarına 3,6 milyon vermişiz. Beyefendimizin saray mobilyaları 39 milyon. Peki, son marifeti ne? Yüzen saray. Yatına da 57 milyon lira para ayrılmış.Bakın, ben plakalarınıza bakıyorum, AK; tabelanıza bakıyorum AK; isminize bakıyorum, AK. Keşke sizin şu sokakta da yüzünüz ak olabilseydi keşke."

" HERTARAFINIZ YALAN, TALAN"

Bu sözleri üzerine AKP Malatya Milletvekili Öznur Çalık " Tam bir şarlatansın" diye karşılık verilince CHP'li vekil, kendisine tepki gösteren AK Partili vekillere şu sözlerle cevap verdi.

"Cumhurbaşkanı ve siz, bir elinizde Kur'an, dilinizde iman ama şu anda sizi görüyorum ki her tarafınız yalan, talan..İtibarınız ahretteki en büyük günahınız olacak sizin! Hiç utanmıyorsunuz, hiç sıkılmıyorsunuz. Sayın Öztunç, Sayın Yavuzyılmaz, bu termik santraldeki filtreler için uğraştınız ama teessüf ediyorum; burada 4 milletvekili var, onlara da bir filtre takın, asıl çevre kirliliğini, gürültüyü yapan onlardır. "