Muhabirin sorusuna böyle çıkıştı: Yahu depremi soracağına de ki şimdi ne yaşıyorsun?

Abone Ol google-news

Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından bir depremzedenin isyanı kameralara yansıdı: Depremde korktum ama burada daha fazla afet yaşıyoruz. Bir burada tir tir titriyoruz. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim?

26 Ocak 2020 Pazar, 09:52

Elazığ'da yaşanan 6.8 büyüklüğündeki depremin ardındanikinci gece çadırlarda kalanlar güç koşullarda yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Depremin ikinci gecesi eksi 7'yi bulan soğuk havada çadırların önüne yaktıkları ateşle ısınmaya çalışan Elazığlılar battaniye dağıtımındaki aksaklıktan yakındılar.

Elazığ'da bir depremzede kadın yaşadıkları sıkıntıları anlatırken isyan etti:

"Deprem beni yıpratmadı, burada duruşum beni yıprattı. Depremde korktum ama burada daha daha fazla afet yaşıyoruz. Bir burada tir tir titriyor. Epilepsi hastasıyım, ilacımı bile alamadım evden. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim? Kime gideyim? Hangi başbakana gideyim? Kime gideyim? Gittim orada istedim. Bana bir şey vermiyorlar. Battaniye dağıldı, ya verin… evime girebilsem, alırım ama.

Yok ne battaniye verdiler ne dağıldı. O çadırlarda çifter çifter var. Bakın burada ateşi yaktık Yardım diyorum, git ablacğım geleceğiz. Afad gelmiş ne yapıyor bana. Kızılay gelmiş ne yapıyor bana. Oy zamanı geldiğinde hepsi şu bu. Sıra bize geldiğinde yok. Niye yok. Niye yok ha..."