The Weeknd'in 'Blinding Lights'ı Billboard listesinde tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı oldu

The Weeknd'in “Blinding Lights”ı, listenin 63 yıllık tarihinde Billboard Hot 100'e ulaşan yaklaşık 30 bin eser arasında parlıyor. Kasım 2019'da yayınlanan single, Billboard Hot 100 listesinin yeni 1 numarası oldu.

24 Kasım 2021 Çarşamba, 15:01
The Weeknd'in 'Blinding Lights'ı Billboard listesinde tüm zamanların en çok dinlenen şarkısı oldu
Abone Ol google-news

The Weeknd’in “Blinding Lights” şarkısı, Billboard müzik listelerinde tüm zamanların bir numaralı şarkısı oldu. Şarkı, Chubby Checker'ın klasiği “The Twist”in  Tüm Zamanların En Hot 100 Şarkısı'nın 1 numaralı koltuğunun yerini aldı.

Nisan ve Mayıs 2020'de dört hafta boyunca grafiğin zirvesinde yer aldıktan sonra, ilk beşte (43 hafta), ilk 10'da (57 hafta) ve ilk 40'ta (86 hafta) ve genel olarak grafikte harcanan en fazla haftanın notlarını yeniden yazmaya devam etti ( 90 hafta).

The Weeknd, şarkının tüm zamanların en yüksek Hot 100 statüsünü öğrendikten sonra Billboard'a “Henüz durumu kavrayamadım. Bunun üzerinde fazla durmamaya çalışıyorum. Sadece nimetlerimi sayıyorum ve sadece minnettarım" dedi.

Bu sırada, The Beatles, Hot 100'ün arşivlerinde, Billboard'un Tüm Zamanların En İyi Hot 100 Sanatçıları retrospektifinde en üst sıralarda yer alan lider grup olmaya devam ediyor.

Tüm zamanların en iyi Hot 100 şarkısı, ilk 10:

1, “Blinding Lights,” The Weeknd

2, “The Twist,” Chubby Checker

3, “Smooth,” Santana feat. Rob Thomas

4, “Mack the Knife,” Bobby Darin

5, “Uptown Funk!,” Mark Ronson feat. Bruno Mars

6, “How Do I Live,” LeAnn Rimes

7, “Party Rock Anthem,” LMFAO feat. Lauren Bennett & GoonRock

8, “I Gotta Feeling,” The Black Eyed Peas

9, “Macarena (Bayside Boys Mix),” Los Del Rio

10, “Shape of You,” Ed Sheeran