ABD'li senatör Hong Kong'da tutuklandı: Hakim karşısına çıkacak

ABD'li Washington eyaleti senatörü Stephen J. Wilson, "dürüst bir hata" olarak nitelendirdiği bir şekilde, Hong Kong'da yasa dışı silah taşıdığı için tutuklandı. Wilson, kefaletle serbest bırakılmasına rağmen 30 Ekim'de tekrar hakim karşısına çıkacak.

Yayınlanma: 24.10.2023 - 12:17
ABD'li senatör Hong Kong'da tutuklandı: Hakim karşısına çıkacak
Abone Ol google-news

ABD'li Washington eyaleti senatörü Stephen J. Wilson'ın, Cumartesi günü Hong Kong Uluslararası Havaalanı'nda ruhsatsız ateşli silah bulundurmak suçundan tutuklandığı belirtildi.

Kamu yayıncısı RTHK'ya göre, Wilson'ın Pazartesi günü Sha Tin Sulh Ceza Mahkemesine çıktığı ve kefaletle serbest bırakıldığı aktarıldı.

Wilson, eşiyle birlikte Güneydoğu Asya'ya beş haftalık bir tatil için seyahat ederken tabancasını çantasına koyduğunu fark etmediğini belirterek, "Bu dürüst bir hataydı. Durumun kısa süre içinde çözülmesini bekliyorum" dedi. 

İfadesinde tabancasının Washington eyaletinde kayıtlı olduğunu ve gizli tabanca ruhsatına sahip olduğunu belirten Wilson, silahı "San Francisco ve Hong Kong arasındaki uçuşun ortasında hatırladığını" söyledi.

Wilson, "Portland'da havaalanı güvenliğinden geçerken tabancasının çantasında olduğunu fark etmediğini ve bagaj görevlilerinin de bunu fark etmediği" kaydetti.

Wilson açıklamasında, uçak Hong Kong'a indiğinde "derhal gümrük yetkililerinin yanına gittiğini ve konuya dikkatlerini çektiğini" ifade etti.

RTHK'nın haberine göre Wilson, Hong Kong'daki bir sonraki duruşmasına 30 Ekim'de çıkacak.


İlgili Haberler

En Çok Okunan Haberler