Çin lideri Şi, ABD'nin, Çin'in kalkınmasına ciddi zorluklar getirdiğini söyledi

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Çin'in özel şirketlerini Komünist Parti ile birlikte "savaşmaya" çağırırken ABD'ye yüklendi.

Yayınlanma: 08.03.2023 - 10:58
Çin lideri Şi, ABD'nin, Çin'in kalkınmasına ciddi zorluklar getirdiğini söyledi
Abone Ol google-news

Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, ülke içinde ve dışında zorlukların arttığı bir dönemde ülkenin özel şirketlerini Komünist Parti'nin yanında "savaşmaya" çağırırken, ABD'ye de eleştirilerde bulundu.

Şi Cinping, "Son beş yılda ABD liderliğindeki Batılı ülkeler, bizi çok yönlü bir şekilde kontrol altına aldı ve bastırdı, bu da kalkınmamıza eşi benzeri görülmemiş ciddi zorluklar getirdi" ifadelerini kullandı.

Ülkesinin dış ve ekonomik zorluklarla ilgili endişelerini dile getirirken Çin halkını "tek vücut olmaya" çağıran Şi, "Önümüzdeki dönemde karşılaştığımız riskler ve zorluklar daha da artacak ve şiddetlenecek. Ancak tüm insanlar tek bir yerde düşündüğünde, tek bir yerde çok çalıştığında ... yeni savaşlar kazanmaya devam edebiliriz. Aynı gemideyiz" dedi.

"ÖZEL SEKTÖR, ÖNEMLİ BİR GÜÇTÜR"

Şi, hükümeti özel işletmeleri desteklemeye ve belirli sektörlere girmelerini kısıtlayan kurumsal engelleri kaldırmaya çağırarak, "Özel sektör, partimizin uzun vadede yönetmesi için önemli bir güçtür. Özel işletmeleri ve özel girişimcileri her zaman kendi tarafımızdaki insanlar olarak görüyoruz. Özel şirketlerin istihdamın istikrara kavuşturulmasında ve devlet gelirinin artırılmasında önemli bir rol oynamasına izin vermeliyiz" diye konuştu.

Şi, özel girişimcilerin "vatansever" olmaları ve sosyal yardım ve hayır işlerine aktif olarak katılmaları gerektiğini belirterek, "Sevgiyle zengin olmalısınız" ifadelerini kullandı.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler