Bağ-Kur’dan emekli olan EYT’lilerin aylıkları ve bayram ikramiyesi ödenmeye başladı

Mart ayında emeklilik için başvurup nisan ayında işlemi tamamlanan ve Bağ-Kur kapsamındaki EYT’lilerin aylıkları ve Ramazan ikramiyeleri ödenmeye başlandı.

Yayınlanma: 17.04.2023 - 15:06
Bağ-Kur’dan emekli olan EYT’lilerin aylıkları ve bayram ikramiyesi ödenmeye başladı
Abone Ol google-news

Emeklilikte yaşa takılanlar düzenlemesi (EYT) ile emekliliğe hak kazanan 2 milyon 250 bin yurttaş tarafından aylık ve ikramiye ödemeleri takip ediliyor. SGK ve e-Devlet sistemi üzerinden emeklilik başvurularını tamamlayan yaklaşık 250 bini aşkın EYT'linin ilk maaş ödemeleri hesaplarına yatmaya başladı.

Daha önce işlemlerini tamamlayan ve SSK kapsamında olan EYT'liler 14 Nisan ile 16 Nisan tarihleri arasında hem maaşlarını hem de bayram ikramiyelerini almıştı. Bu çerçevede 17 Nisan itibarıyla Bağ-Kur kapsamında emekli olan yurttaşların aylıkları ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri hesaplarına yatmaya başlandı.

Buna göre ödeme günü ayın 25 ve 26'sı olanların 17 Nisan tarihinde aylıklarını ve ikramiyelerini alabilecekken, ödeme günü ayın 27 ve 28'i olanlar ise 18 Nisan’da alacak. Emekli Sandığı kapsamında olan EYT’lilerin ise aylıkları ve Ramazan Bayramı ikramiyeleri 19 Nisan tarihinde ödenecek.


En Çok Okunan Haberler