Bakan Işıkhan'dan açıkladı: Ev hanımlarına emeklilik yasası ne zaman çıkacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bağ-Kur emeklilik düzenlemesi ve ev kadınlarına prim desteğine ilişkin açıklamalarda bulundu. Peki, Ev hanımlarına emeklilik yasası ne zaman çıkacak?

Yayınlanma: 22.01.2024 - 12:21
Bakan Işıkhan'dan açıkladı: Ev hanımlarına emeklilik yasası ne zaman çıkacak?
Abone Ol google-news

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ev hanımlarına emeklilik hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Peki, Ev hanımlarına emeklilik yasası ne zaman çıkacak?

EV HANIMLARINA PRİM DESTEĞİ 

Bakan Işıkhan, ev kadınlarına prim desteğine dair "Gündemimizde var, orta vadede. Madde, madde ele alacağız inşallah. Tamamen bütçe disiplinine bağlı. Allah nasip ederse enflasyon hedefimizi tutturduk, refah artışını da gerçekleştirmiş olacağız. Refahta artış olduktan sonra her şey daha da iyi olacak" ifadelerini kullandı.

EV HANIMLARINA EMEKLİLİK YASASI ÇIKACAK MI?

Aile ve Gençlik Bankası'nın kurulması ile devreye alınacak destek, sigorta primlerinin üçte birini oluşturacak. Mevcut asgari ücrete göre, bu tutar aylık bin 430 lirayı bulacak.

Ödenecek primlerin her ay üçte birini devlet karşılayacak. Böylelikle, ev hanımları daha az prim ödeyerek daha erken emekli olma şansına sahip olacak.


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler