Çalışan ve emekliye kötü haber... İşte AKP'nin zam senaryosu! CHP'li Özgür Karabat açıkladı

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, AKP'nin enflasyon ve zam planını açıkladı. Karabat, "Yılbaşına kadar enflasyon sepetindeki ürünlerin fiyatını düşürüp, enflasyonu suni bir şekilde geri çekip maaş zamlarını az yapacaklar." dedi. Karabat, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in maaş açıklamasını hatırlattı.

Yayınlanma: 12.10.2023 - 17:30
Çalışan ve emekliye kötü haber... İşte AKP'nin zam senaryosu! CHP'li Özgür Karabat açıkladı
Abone Ol google-news

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekliye 5 bin lira ikramiye verileceğini duyurdu. Fakat ikramiye çalışan emekliye verilmeyecek. Erdoğan emekli maaşına zam için ise yılbaşını işaret ederek "Yılbaşında emeklilerimizin durumunu yeniden gözden geçireceğiz" dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, emekliye verilen ikramiye ve yılbaşında yapılacak maaş zamları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Karabat, "Devlet vatandaşına hile yapıyor, AKP devletin saygınlığını yok ediyor" başlığıyla sosyal medya hesabından paylaşım yaptı.

Karabat'ın paylaşımı şöyle:

"Önce Mehmet Şimşek çıktı, yüksek maaşların enflasyona neden olduğunu söyledi. 

Sonra da zincir marketlere indirim çağrısı yapıldı.

Bu iki olay birbiri ile bağlantılı.

Hatta çalışmayan emeklilere tek seferliğine 5 bin TL ödeme yapılması da bu planın parçası.

Çalışan ve emekliler sistematik bir şekilde sefalete sürüklenecekler.

Önce emekliler oyalandı, memur emeklilerine düzeltme yapılacak dendi. Daha sonra 5 bin TL sadaka verilip yılbaşı işaret edildi.

Yılbaşına kadar enflasyon sepetindeki ürünlerin fiyatını düşürüp, enflasyonu suni bir şekilde geri çekip maaş zamlarını az yapacaklar.

Devlet vatandaşına hile yapmaz. Onları aldatmaz. AKP bu oyunları yaparak devletin saygınlığını yok ediyor. 

Elbette vatandaşların marketlerden daha ucuza ürün almaları önemlidir. Ancak vatandaşın alım gücünü artırmadan yapılan uygulamalar günü kurtarmaktan öteye gidemiyor. 

Hane başına 25 metreküp bedava doğalgaz verildiğinde de aynısı oldu. Enflasyon hesaplamasını alt üst eden bedava doğalgaz nedeniyle maaş zamları düşük kaldı. Benzer bir oyun şimdi marketler üzerinden oynanmaya çalışılıyor. 

Vatandaşı iyice fakirleştirip ekonomik krizi sürdürülebilir hale getirmeyi planlıyorlar. Asla krizi bitirmek gibi bir dertleri yok. 

Mehmet Şimşek bunu açık bir şekilde zaten beyan etti. Emeklilere verilecek 5 bin TL ile de “Gerektiğinde size sadaka veririz” diyorlar.

Yapısal reform ve rasyonel politika dedikleri halkı kandırmaktan başka bir şey değil."


İlgili Haberler

Cumhuriyet Tatil Otel Rezervasyon

En Çok Okunan Haberler