Irak'ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye ve Halepçe kentlerinin kesiştiği noktada 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 

Irak' ve İran'da ilk belirlemelere göre 355 kişi öldü. Olayda en az 5953 kişinin de yaralandığı belirtildi.
1
Irak'ın güneydoğusunda yer alan Süleymaniye ve Halepçe kentlerinin kesiştiği noktada 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Irak' ve İran'da ilk belirlemelere göre 355 kişi öldü. Olayda en az 5953 kişinin de yaralandığı belirtildi.
Deprem, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok şehir ile birlikte İran, Suriye, Kuveyt, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinde de hissedildi.

Depremin ardından sosyal medyada ırkçı hesaplardan nefret söylemi içeren mesajlar paylaşıldı.
2
Deprem, Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde birçok şehir ile birlikte İran, Suriye, Kuveyt, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri ülkelerinde de hissedildi. Depremin ardından sosyal medyada ırkçı hesaplardan nefret söylemi içeren mesajlar paylaşıldı.
Depremin merkez üssünün bağımsızlık referandumunun yapıldığı kentlerden biri olan Süleymaniye olmasına dikkat çeken hesaplar, insanlıktan utandırdı.

Depremin ardından sosyal medyada paylaşılan ve tepkilere neden olan ırkçı iletiler şöyle...
3
Depremin merkez üssünün bağımsızlık referandumunun yapıldığı kentlerden biri olan Süleymaniye olmasına dikkat çeken hesaplar, insanlıktan utandırdı. Depremin ardından sosyal medyada paylaşılan ve tepkilere neden olan ırkçı iletiler şöyle...
4
5
6
7
8