Mutluluk veren besinler

05 Ağustos 2015 Çarşamba, 17:24
Pazı

Yeşil yapraklı sebzelerden pazı, folik asit deposudur. Folik asit, modunuzu yükseltmeye yardımcı olan süper bir bileşendir. Yapılan araştırmalarda folik asit oranı düşük olan kişilerin depresyona daha çok yakalandığı da gözlemlenmiş. Hem lif deposu hem de folik asit zengini bu sebzeyi beslenme listenizden asla eksik etmeyin
Pazı Yeşil yapraklı sebzelerden pazı, folik asit deposudur. Folik asit, modunuzu yükseltmeye yardımcı olan süper bir bileşendir. Yapılan araştırmalarda folik asit oranı düşük olan kişilerin depresyona daha çok yakalandığı da gözlemlenmiş. Hem lif deposu hem de folik asit zengini bu sebzeyi beslenme listenizden asla eksik etmeyin
Kuşkonmaz

Kuşkonmaz, folik asit içeren bir başka süper besindir. Ayrıca yüksek miktarda C vitamini içeren kuşkonmaz, depresyona savaş açar.
Kuşkonmaz Kuşkonmaz, folik asit içeren bir başka süper besindir. Ayrıca yüksek miktarda C vitamini içeren kuşkonmaz, depresyona savaş açar.
Yulaf

Sağlıklı kahvaltıların yıldızı yulaf, zengin bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum, depresyon ve anksiyeteyle savaşarak moralinizin hep yüksek kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda lif deposu olan yulaf, uzun süre tok kalmanıza da yardımcı olur.
Yulaf Sağlıklı kahvaltıların yıldızı yulaf, zengin bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum, depresyon ve anksiyeteyle savaşarak moralinizin hep yüksek kalmasına yardımcı olur. Aynı zamanda lif deposu olan yulaf, uzun süre tok kalmanıza da yardımcı olur.
Badem

Badem, hafızayı güçlendiren ve depresyonu önleyen magnezyum içeriğiyle oldukça sağlıklı bir kuru yemiştir. Kalp sağlığını da koruyan bu kuru yemiş, kuru meyveyle birlikte tüketildiğinde muhteşem bir ara öğün alternatifi olabilir. Günde bir avuç badem, modunuzun yükselmenize destek olacaktır.
Badem Badem, hafızayı güçlendiren ve depresyonu önleyen magnezyum içeriğiyle oldukça sağlıklı bir kuru yemiştir. Kalp sağlığını da koruyan bu kuru yemiş, kuru meyveyle birlikte tüketildiğinde muhteşem bir ara öğün alternatifi olabilir. Günde bir avuç badem, modunuzun yükselmenize destek olacaktır.
Bitter çikolata

Tam bir tatlı bağımlısı mısınız? Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olan bileşenler içeren bitter çikolata, aynı zamanda mutluluk da verir. Yapılan araştırmalara göre kakaoda bulunan flavonoidler, stresi vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı oluyor.
Bitter çikolata Tam bir tatlı bağımlısı mısınız? Hafızayı güçlendirmeye yardımcı olan bileşenler içeren bitter çikolata, aynı zamanda mutluluk da verir. Yapılan araştırmalara göre kakaoda bulunan flavonoidler, stresi vücuttan uzaklaştırmaya yardımcı oluyor.
Domates

Domatesin içeriğindeki likopen adlı antioksidan, serbest radikallere savaş açar. Aynı zamanda yüksek miktarda folik asit içeren domates, depresyonu önlemeye yardımcı olur.
Domates Domatesin içeriğindeki likopen adlı antioksidan, serbest radikallere savaş açar. Aynı zamanda yüksek miktarda folik asit içeren domates, depresyonu önlemeye yardımcı olur.