‘10 saniye’...

Algı Eke ve Nergis Öztürk, Zeynep ve Elif’i oynuyor.

Yayınlanma: 31.12.2019 - 02:00
‘10 saniye’...
Abone Ol google-news

Erdi Işık’ın yazdığı “10 Saniye” adlı oyun 5 Ocak’ta Toy Sahne’de prömiyer yapacak. 

Ülkenin en iyi ve prestijli okullarından William College’tan işlediği bir suç üzerine kovulan çocuğunu, okula geri aldırmak için ne gerekiyorsa yapacak olan Zeynep ile rehber öğretmeni Elif’in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeği ‘aramasını’ ya da ‘kaybetmesini’ anlatan, yetiştirilen çocuğun mutluluğunu mu itibarını mı gözetmemizi sorgulatan bir oyun “10 Saniye”.

Yıllardır ‘’kutsallık’’ kavramının anne ve öğretmenlere uygun olduğunu vurgulamışızdır. Peki ya gerçekten her anne ve öğretmen kutsal mı? Patolojik bir anne olamaz mı? Ya da sapkın bir öğretmen? Ya da her ikisi de sevgi dolu ve bir o kadar yalnız. Zeynep ve Elif’i karşı karşıya getiren bu oyun; eğitimin sistemi, çarpık aile ilişkileri ve etiket kavramlarının çocuk psikolojisini nasıl şekillendirebileceğine dair bir bakış.

Eğitim sistemini, anne ve öğretmenleri, aynı zamanda çarpık aile ilişkilerini sorgularken çocuk psikolojisinin nasıl şekillenmesi gerektiği konusunda da ipuçları veren “10 Saniye” adlı oyunun yönetmeni ise Serkan Üstüner. 


En Çok Okunan Haberler