2019 hesaplı Atatürk sevgisi... AKP'den 10 Kasım'da Anıtkabir çağrısı

AKP Şişli ve Beşiktaş ilçe başkanlıkları, Atatürk’ün 79’uncu ölüm yıldönümünde, isteyenleri Anıtkabir’e götürüyor.

09 Kasım 2017 Perşembe, 06:47
Abone Ol google-news

İki ilçede asılan pankartlarla, Ankara’ya gitmek isteyenlerin başvurması istenirken, AKP İl Başkanlığı, kampanyanın Beşiktaş ve Şişli ilçe teşkilatları tarafından organize edildiğini bildirdi. Beşiktaş ilçesinden kalkacak otobüslerin bu gece yarısı Ankara’ya hareket edeceği duyuruldu. Ankara’ya gitmek isteyen çocukların da katılabilmesi için AKP Şişli İlçe Teşkilatı’nın kaldıracağı otobüslerin ise cuma gecesi saat 23.30’da yola çıkacağı açıklandı.

Afişteki imla hatası 

Kararsız seçmen gözlerini korkuttu: Dil ve üslup’ uyarısı

AKP, kararsızların oranının yüzde 32’ye çıktığı ve mevcut partilere mesafeli durdukları saptanınca bir süreden beri ‘yeni dönem stratejileri’ üzerinde çalışıyordu. Parti yönetimi belli başlı konularda ‘dil ve üslup’ uyarılarında bulunuyordu. Parti yönetimi, milletvekillerine mesaj göndererek, “Atatük’ün şahsını hedef alan tartışmalardan uzak durmaları” konusunda uyarıda bulunmuştu. Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da TBMM’deki bir oturumda, “ortak değerimiz” dediği Atatürk’e uzanan her dile karşı hep birlikte ortak tavır alarak tepki verilmesi gerektiğini söylemiş, “Bu, bizim bu ülkenin bir vatandaşı olarak önemli görevimizdir” demişti.

AKP 11 KASIM'DA ANITKABİR'DE

AKP Şişli İlçe Teşkilatı'nın astığı pankartlarda ise Şişli'den Anıtkabir'e kalkan otobüslerin saati 10 Kasım Cuma günü 23.30 olarak görünüyor. Bu durumda yaklaşık 5 saat süren İstanbul-Ankara yolculuğunun ardından teşkilatın Atatürk'ün hayata gözlerini yumduğu gün olan 10 Kasım değil de ertesi günü 11 Kasım günü Anıtkabir'e gitmesi sosyal medyada alay konusu oldu.