21 yerinden bıçakladığı eşine, “Yeşil gözlerine kurban olurum” dedi

Antalya’da eşini 21 yerinden bıçaklayan sanık, yeniden hakim karşısına çıktı. Duruşmada eşini çok sevdiğini söyleyen sanık, eşine dönerek, "O senin yeşil gözlerine kurban olurum. O yeşil gözlerinden akan her yaşa kurban olurum" dedi.

07 Ocak 2020 Salı, 17:30
Abone Ol google-news

Karayollarında memur olan Ayşe Seyidoğlu (51), eşi Nizamettin Seyidoğlu (54) tarafından ağzını tutarak 21 yerinden bıçakladı. Tutuklanan Nizamettin Seyidoğlu'na dava açıldı. Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Nizamettin Seyidoğlu, müşteki Ayşe Seyidoğlu ve taraf avukatları katıldı. Kendisinin ve çocuklarının can güvenliğinin olmadığını söyleyen Ayşe Seyidoğlu, “Bu adam dışarıda olsa can güvenliğimiz hiç kalmayacak. Bunun vebali büyüktür” dedi.

Müşteki avukatları ise şikayetlerinin hala devam ettiğinin altını çizerek, sanığın indirim hükümleri uygulanmaksızın, en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

SAVCI ESAS HAKKINDAKİ MÜTALAASINI AÇIKLADI 

Mütalaasını açıklayan duruşma savcısı ise sanığın ‘eşe karşı kasten öldürmeye teşebbüs’ suçundan cezalandırılmasını, gözaltı ve tutuklu kaldığı sürenin cezasından mahsubunu, atılı suçun niteliği dikkate alınarak tutukluluğunun devamına karar verilmesini talep etti.

AVUKATTAN KAN DONDURAN SAVUNMA 

Sanık avukatı da müvekkilinin öldürme niyetiyle bu eylemi gerçekleştirmediğini söyleyerek, “İstese tek darbeyle öldürürdü. Lütfen bu konuyu dikkate alın” dedi.

"KEŞKE SEVDİĞİMİN ÇEYREĞİ KADAR SEVSEYDİ"

Söz hakkı verilen sanık Nizamettin Seyidoğlu ise ağlayarak yaptığı savunmasında, eşini tasarlayarak bıçaklamadığını iddia etti. Sanık Seyidoğlu, “Bende o beyin yok ki tasarlama yapayım. Tasarlama bunların işi. Keşke Ayşe sevdiğimin çeyreği kadar beni sevse” dedi.

"O SENİN YEŞİL GÖZLERİNE KURBAN OLURUM."

Sanık ardından 21 kez bıçakladığı eşine dönerek gözyaşlarıyla, “O senin yeşil gözlerine kurban olurum. O yeşil gözlerinden akan her yaşa kurban olurum” diye konuştu.

Mahkeme heyeti ise sanığın tutukluluğunun devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.

Duruşma sonunda açıklamada bulunan Ayşe Seyidoğlu, sanığın konuşmalarının düzmece olduğunu söyledi. Seyidoğlu, “Olayı mal davasına, şiddet davasına, seviyorum davasına çevirdiler. Hepsi yalan, düzmece. Buradan sayın hakim ve savcılarıma sesleniyorum. Bu adam rol yapıyor. Buna inanmasınlar. İndirim almak istiyor. Kesinlikle buna inanılmasın. Ne yapacaklarını artık bilmiyorlar” diye konuştu.

Eşinin savunmasında, “Ben onun yeşil gözlerine kurban olurum” söylemini eleştiren Seyidoğlu, “Kesinlikle ona inanmıyorum. İndirim almak istiyor. İstemeden böyle bir şey yapmış gibi göstermek istiyor. Sadece rol yapıyor. İnsanlar asla bunun bu haline inanmasınlar” dedi.