'32 bin personel alımı yapıyoruz'

Koronavirüs salgını tüm dünyada can almaya devam ediyor... Türkiye'de de 45 kişi yaşamını yitirdi. Vaka sayısı ise ülkemizde 1500'ün üzerinde. Sağlık Bakanlığından yeni gelen açıklamada ülke genelinde alınacak 32 bin personelle ilgili ayrıntılar belli oldu.

25 Mart 2020 Çarşamba, 14:52
'32 bin personel alımı yapıyoruz'
Abone Ol google-news

23 Mart 2020 günü Bilim Kurulu toplantısının hemen ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 32 bin sağlık personeli alımı gerçekleştirileceğini söylemişti. Peki, alımlar ne zaman yapılacak?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan bugün konuyla ilgili gelen açıklama şöyle;

"Koronavirüs salgını ile mücadele ettiğimiz bugünlerde sağlık ordumuzu güçlendiriyoruz.

Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.

11.000’i Hemşire, 1.600’ü Ebe ve 4.687’si Sağlık Teknisyeni/Sağlık Teknikeri olmak üzere Psikolog, Sosyal Çalışmacı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Gelişimcisi, Diyetisyen, Fizyoterapist, İş ve Uğraşı Terapisti, Dil ve Konuşma Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi unvanlarında sağlık meslek mensubu alıyoruz.

Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart– 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek.

Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz.

Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır.

Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak.

Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum."