ABD, Adana için 20 gün önce uyarmıştı

Adana Valiliği'nin otoparkında düzenlenen bombalı saldırı sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 33 kişi yaralandı. ABD, bu sabah Adana'da gerçekleştirilen bombalı saldırıdan 20 gün önce vatandaşlarını uyarmıştı. Bu arada, ABD'den saldırıya ilişkin bir açıklama geldi.

24 Kasım 2016 Perşembe, 09:38
Abone Ol google-news

<video:635114>

Adana Valiliği otoparkında gerçekleştirişlen bombalı araçla düzenlenen saldırı sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 33 kişi yaralandı.  Öte yandan ABD, 20 gün önce Adana Konsolosluğu yayınladığı açıklamayla kentte yaşayan vatandaşlarına olabilecek bombalı saldırı ve şiddet eylemlerine karşı uyarıda bulunmuştu.

Konsolosluk sitesinden yapılan uyarıda ’aşırılık' yanlısı grupların Adana’da ABD vatandaşlarına ve diğer yabancılara saldırmak için agresif çabalara girebileceği’ belirtilmişti. Saldırıların önceden planlanmış olabileceği; silahlı saldırı, kaçırma, bombalama ya da şiddet eylemi şeklinde meydana gelebileceği vurgulanarak, ABD vatandaşlarının dikkatli olması uyarısında bulunulmuştu.

SALDIRI İÇİN ABD'DEN AÇIKLAMA

ABD Ankara Büyükelçiliği, Adana'daki korkunç terör saldırısını güçlü biçimde kınadıklarını ve teröre karşı Türkiye'nin yanında durduklarını bildirdi. 

ABD Ankara Büyükelçiliği'nin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden Adana'daki terör saldırısına ilişkin yapılan açıklamada, "Adana'daki korkunç terör saldırısını güçlü biçimde kınıyoruz. Hayatını kaybedenlerin yasını tutuyor, yaralılara acil şifalar diliyor ve teröre karşı Türkiye'nin yanında duruyoruz" denildi.