ABD Büyükelçiliği twitter hesabını güncellemeyecek! İşte sebebi

ABD Başkanı Donald Trump, Meksika sınırına duvar inşa etmek için Kongre'den istediği ödenek onaylanana kadar, hükümetin "kapalı" kalmaya devam edeceğini söylemişti. ABD Büyükelçiliği'nden sosyal medya hesaplarını güncellemeyecekleri belirtilerek flaş vize açıklaması geldi

27 Aralık 2018 Perşembe, 11:48
ABD Büyükelçiliği twitter hesabını güncellemeyecek! İşte sebebi
Abone Ol google-news

ABD’de Başkan Donald Trump’ın sınır duvarı için fon talebi siyasi bir çıkmaz oluşturdu.

ABD Ankara Büyükelçiliği twitter hesabından sosyal medya hesaplarını güncellemeyeceklerini duyurarak; hükümetin kapalı olması sebebiyle Türkiye'deki temsilciliklerinde vize hizmetinin nasıl devam edeceği konusunda bir açıklama yaptı.

"ABD’de federal hükümetin ödenek yokluğundan dolayı kısmen kapanması nedeniyle bu hesap düzenli olarak güncellenmeyecektir. Acil emniyet ve güvenlik bilgileri hariç, tüm işlemler yeniden başlayana kadar bu hesabı güncellemeyeceğiz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz.

ABD’de federal hükümetin ödenek yokluğu nedeniyle kısmen kapanmasına karşın, vize hizmetleri ABD Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu’nda; ABD vatandaşlık hizmetleri ise ABD Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu ve Adana Konsolosluğu’nda devam edecektir." ifadelerine yer verildi.