Abdullah Gül: Cumhuriyetin en zor günleri

Ankara’da ki terör saldırısı ile Güneydoğu’daki operasyonlara ilişkin değerlendirme yapan eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “Yakın tarihimizin ve hatta Cumhuriyet tarihinin en zor günlerinden geçiyoruz” dedi.

19 Şubat 2016 Cuma, 22:57
Abone Ol google-news

11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısı ile Güneydoğu’daki operasyonlarla ilgili “Cumhuriyet tarihinin en zor günlerinden geçiyoruz” dedi.

Gül, cuma namazı çıkışında terör saldırılarına ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Böyle bir dönemde Türkiye’de birlik, beraberlik, dayanışma çok önemli. Siyasi görüşü ne olursa olsun, herkesin bir araya gelmesi için siyasi iç barışın sağlanması çok önemli. Çok büyük tehditlerle karşı karşıya Türkiye. Bütün bunların üstünden gelebilmek, sağduyu ile harekete edebilmek rasyonel politikalar geliştirebilmek için istişare, diyalog ve dayanışma; bunun şart olduğunu görüyorum” diye konuştu. Gül, YPG hedeflerinin vurulmasıyla ilgili olarak da “Devleti yönetenler, istihbaratı olanlar en doğru kararı verdikleri kanaatindeyim” dedi.