Milli Gazete eski Ankara Temsilcisi Ferhat Koç yaşamını yitirdi

Milli Gazete eski Ankara Temsilcisi Ferhat Koç, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koç'un vefatını Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Koç’un Covid-19 salgını sebebiyle vefat ettiğini büyük bir teessürle öğrendim" diyerek duyurdu.

13 Kasım 2020 Cuma, 09:13
Abone Ol google-newsMilli Gazete eski Ankara Temsilcisi Ferhat Koç, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Koç'un vefatını Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Koç’un Covid-19 salgını sebebiyle vefat ettiğini büyük bir teessürle öğrendim" diyerek duyurdu.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Karamollaoğlu, "Milli Gazete Eski Ankara Temsilcisi Ferhat Koç’un Covid-19 salgını sebebiyle vefat ettiğini büyük bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum" dedi. 


FERHAT KOÇ KİMDİR? 

Koç, 11 Haziran 1949'da Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden 1973 yılında mezun oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Vakıflar Genel Müdürlüğü'nde görev yaptı. 1979 yılında Milli Gazete'nin Ankara bürosunda çalışmaya başladı. Koç, Milli Gazete'nin yanı sıra Yeni Devir, Panel gibi gazete ve dergilerde yazdı. Koç'un 'Kur’ani Kaynaklarla Peygamberler Tarihi' adlı bir de eseri vardır.