Adnan Saygun’da müzik şöleni

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi (AASSM) 2020’nin ilk ayında dolu bir programla sanatseverlerin karşısına çıkacak.

05 Ocak 2020 Pazar, 02:00
Adnan Saygun’da müzik şöleni
Abone Ol google-news

Türkiye’nin ilk ve tek vals orkestrası İzmir Johann Strauss Vals Orkestrası, Serkan Gürkan’ın şefliğinde 16 Ocak Perşembe günü saat 20.00’de sahneye çıkacak. En seçkin vals ve polkalara dansların eşlik edeceği konserde, eserler soprano Eylem Demirhan Duru ve bariton Murat Duyan tarafından seslendirilecek.

2019 yılında kurulan yaylı çalgılar topluluğu “ALFA Quartet”, Slav Esintileri adını verdikleri konserlerinde ünlü Çek besteci A. Dvorak (American Quartet) ve Rus besteci A. Borodin’in (String Quartet No:2) eserlerini seslendirecek. Konser, 23 Ocak Perşembe saat 20.00’de yapılacak.

TÜRKÜLER SENFONİSİ

Senfoni Orkestrası düzenlemesiyle Fuzuli, Kul Nesimi ve Âşık Veysel’in eserleri 28 Ocak Salı günü saat 20.00’de İzmirliler ile buluşuyor. Türküler ünlü şef Hakan Şensoy’un yönetiminde, 120 kişilik senfoni orkestrası ve koro eşliğinde solist Hüseyin Turan tarafından seslendirilecek.