Akgün’den 23 Nisan mesajı

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Çocuklarımız, Türkiye’nin geleceğinin, demokrasinin ve Cumhuriyetin teminatıdır” dedi.

Yayınlanma: 23.04.2020 - 06:00
Akgün’den 23 Nisan mesajı
Abone Ol google-news

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü yıldönümüne yönelik bir mesaj yayımladı.

Akgün, bağımsızlığa ve demokrasiye bağlılığın sarsılmaz ifadesi olarak, 23 Nisan tarihinin Türk milletinin gönlünde çok önemli bir yer tuttuğunu belirterek; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği aydınlık yolda yürüyen çocuklarımız, Türkiye’nin geleceğinin, demokrasinin ve Cumhuriyetin teminatıdır” dedi. 100 yıl önce 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılmasıyla birlikte millet egemenliğinin resmen hayata geçirildiğine değinen Akgün şöyle devam etti:

‘100. ŞEREF YILI’

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu anlamlı günü, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklarımıza armağan etti. Türkiye’nin yarınlarını sağlam temeller üzerine oturtmanın ilk kuralı; Atatürk’ün gösterdiği aydınlık ve çağdaş yolda ilerleyen çocuklar yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçenleri, demokrasi ve Cumhuriyet şehitlerimizi en derin saygı ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100’üncü şeref yılını en içten duygularımla kutluyorum. Egemenliğimizin 100’üncü şeref yılı kutlu olsun.”


En Çok Okunan Haberler