AKP Genel Sekreteri Şahin: Dilipak'a dava açmaya hazırlanıyoruz

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, "AK Parti olarak Abdurrahman Dilipak'a dava açmaya hazırlanıyoruz." dedi. Dilipak ise bu açıklama ile ilgili, "Reis de bu sürende sanırım bazı şeylerin daha yakından farkına varacaktır. Hak şerleri hareyler" açıklaması yaptı.

31 Temmuz 2020 Cuma, 14:05
Abone Ol google-news

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, kadına yönelik fiziki veya sözlü, her türlü şiddetin karşısında durmanın bir insanlık vazifesi olduğunu belirtti.

Fiziki veya sözlü kadına yönelik şiddeti asla kabul etmeyeceklerini vurgulayan Şahin, "Asla tolerans göstermeyeceğimiz insanlık dışı bir eylemdir, vicdansızlıktır. Emekleri, fedakarlıkları ve mücadeleleri ile dünümüzü ve bugünümüzü inşa eden ve geleceğimizi şekillendirecek olan kadınlar her türlü fikri ayrılığın ve tartışmanın üzerinde ve ötesinde, bizim için ayrıcalıklı bir yerdedir." değerlendirmesinde bulundu.

Şahin, şunları kaydetti:

"Kadınların hak ve özgürlük mücadelesini kendi mücadelesi gören AK Parti, bu konuda bugüne kadar ortaya koyduğu kararlı ve tavizsiz tutumunu bundan sonra da sürdürecektir. Partimizin kurumsal itibarını zedelemeye, toplumsal barışımızı tahrip etmeye, halkın bir kesimini cinsiyet farklılığına dayanarak aşağılamaya yönelik ayrımcı ve bayağı söylemler yaptırımsız kalmamalıdır.

Tüm kadınların haklarını korumak için çalışmalarımızı sürdürmek görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Ayrıca AK Parti'li kadınlara dönük asla kabul etmeyeceğimiz açıklama ve nitelemelerle de mücadelemiz sürecektir. Bunu temin için gerekli hukuki ve cezai müracaatlarda bulunmak ve yargısal süreçlerin takipçisi olmak her zaman öncelikli görevimizdir."

Şahin, köşe yazısındaki ifadeleri nedeniyle Abdurrahman Dilipak'a AKP olarak dava açmaya hazırlandıklarını bildirdi.

DİLİPAK'TAN DAVA YORUMU: HARİKA!

AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, yaptığı yazılı açıklamanın ardından Abdurrahman Dilipak sosyal medya hesabından değerlendirmede bulundu. 

Dilipak, "İlginç. Tamam. Harika. Sözleşmeyi de benim yazımı da ya okumamışlar. Ya da anlamamışlar. Bu vesile ile anlarlar belki. AK Parti, Dilipak’a dava açıyor."

Dilipak hakkında çıkan haberleri de paylaşarak açıklamasına şöyle devam etti: "İlginç bir dava olacak. Gerçekten açacaklarından emin değilim. Ama bekliyorum, anlatmam gereken çok şeyler var, hele bir suçlamayı göreyim. Neyle suçlanacağım merak ediyorum? Şaka gibi  inanasım gelmiyor ama, bayram tebriği gibi oldu benim için dava haberi. Elhamdülillahi Rabbil alemiyn. Ala külli hal. Birileri İstanbul sözleşmesi ile kadına şiddetle LGBT 'ye özgürlük taleblerini perdelemeye çalışıyor sanki. Durmak yok yola devam. Kim kimdir, belli oluyor."

AKP'nin yakın zamanda kendisine dava açacağını belirtmesi üzerine Dilipak, Twitter'dan bir açıklama daha yaptı.

"Reis(Erdoğan) de bu sürende sanırım bazı şeylerin daha yakından farkına varacaktır" diyen Dilipak, "Kavga için gelmedim ama bir yüzüme vururlarsa ötekini dönenlerden değilim. Kuru gürültüye de papuç bırakmam. Reis de bu sürende sanırım bazı şeylerin daha yakından farkına varacaktır. Hak şerleri hareyler" açıklaması yaptı.