AKP ilçe binası taşlandı

İzmir'in Dikili İlçesi'nde, AKP Dikili İlçe Başkanlığı'nın bulunduğu bina, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce taşlandı. Balkondaki pencerenin camının kırıldığı saldırıyı kimin yaptığının araştırıldığı belirtildi.

26 Ocak 2015 Pazartesi, 17:07
Abone Ol google-news

Dört katlı binanın birinci katında bulunan AKP Dikili İlçe Başkanlığı'nın camına dün gece, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce taş atıldı. Binanın yan cephesinden atılan taş, balkona açılan bir pencerenin camını kırdı. Sabah binaya gelen partililer durumu fark edip, polise bildirdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, olay yerinde inceleme yaptı. Çevredeki güvenlik kameralarının incelemeye alındığı, kimin yaptığının bulunması için çalışmaların sürdüğü bildirildi.

İLÇE BAŞKANI KINADI

Parti binasında yaptığı açıklamada olayı kınayan AKP Dikili İlçe Başkanı Zafer Afyon, "Gece münferit bir hadise yaşadık. Partimizin camları aşağıdan atılan yumruk büyüklüğündeki taşlarla taşlanmış, camımız kırılmıştır. Bunlar partimize yapılan münferit saldırılardır. Bunu halkımıza veya Dikili'de yaşayan insanlarımıza mal etmek kesinlikle mümkün değil. Ancak bu tarz saldırılar bizleri daha güçlü bir hale getiriyor. Saflarımızı daha çok sıklaştırmamıza yol açıyor. Dikili'nin sevgi ve barış kenti olduğunu söylüyoruz her zaman için. Bu süreç içinde bunları yapanları kınarken, teşkilatımıza da sağduyu çağrısı yapıyorum. Hiçbir zaman AK Parti teşkilatı olarak Dikili'de tahriklere kapılmayacağız. Çünkü biz hizmet partisiyiz" dedi.