AKP'den OHAL açıklaması

MGK toplantısı sürerken AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, OHAL ilan edileceği iddialarına ilişkin "Mutlaka belirli kararların alınması gerekiyor. Gerekli olan neyse MGK ona karar verecektir. (OHAL için) MGK değerlendirecek. Olağanüstü hal de hukukun bir parçası. Buna ihtiyaç var diye değerlendirirse MGK adım atabilir. Onu hep birlikte göreceğiz" dedi.

20 Temmuz 2016 Çarşamba, 15:39
Abone Ol google-news

AKP Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz Habertürk TV'de açıklamalarda bulundu. Yılmaz'ın konuşmasında OHAL ilanı iddialarına ilişkin açıklama yaparak "Milli Güvenlik Kurulumuz toplandı. Bakanlar Kurulumuz toplanacak. Önemli bir gün. Mutlaka belirli kararların alınması gerekiyor. Gerekli olan neyse MGK ona karar verecektir. (OHAL için) MGK değerlendirecek. Olağanüstü hal de hukukun bir parçası. Buna ihtiyaç var diye değerlendirirse MGK adım atabilir. Onu hep birlikte göreceğiz" dedi. 

Yılmaz, darbe girişimiyle ilgili ise "Ankara'daydım, biraz geç öğrendim. Uzun süre boyunca inanamadım. Yeni nesil de malesef bununla tanışmak durumunda kaldı. Çok yara verici bir hadise. Milletimiz siyasi partileri ve medyasıyla sahip çıktı. Eyvah dedim, bir nesil kayboldu. Ama daha sonra olan gelişmelerle değişti" dedi.