Alkent yönetimi davayı kaybetti !

Dursun Boran'ın 8 senedir verdiği hukuk mücadelesi zaferle bitti. Yargıtay Sulh hukuk değil, Asliye hukuk yetkili deyince, 8 senedir süren dava 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nce bugün 4. celsede karara bağlandı.

16 Aralık 2011 Cuma, 15:59
Abone Ol google-news

Daha önce İstanbul Büyükçekmece Sulh Hukuk Mahkesi'nde açılan aidatlarla ilgili dava Dursun Boran'ın temyiz etmesiyle Yargıtay 3. Hukuk Dairesi'ne gitmişti. Mahalli mahkemede Boran'ı haklı buldu.

2010/ 1749 Esas nolu davanın karar duruşmasına Alkent 2000 Mahallesi Çamlıca Sitesinin avukatı ile Dursun Boran katıldı.

Hakim Ahmet Sarıkaya gerekçesi bilahare açıklanmak üzere şuna hükmetti:

" Davanın kısmen kabülü ile 2.034,58 TL si alacağın 27.10.2010 tarihinden itibaren kanuni faiziyle birlikte davalıdan ( Alkent idaresinden) alınarak davacıya ( Dursun Boran'a ) verilmesi..
"

 

Boran tekrar Yargıtay'a gidecek

Duruşmadan sonra açıklama yapan Dursun Boran şöyle dedi:

" Haklı olduğum bir defa daha belgelendi. Alkent 2000 site değil mahalledir. Kimse aidat ödemesin. Mahalede ortak gider aidat olmaz. Dava kısmen kabul edildi, 3 ayrı bilirkişi raporu bilgi kirliliği yarattı. Bu karar dahi çok şey anlatıyor. Ben dava açtıktan sonra da iyiniyet göstergesi olarak bir kaç ay avans adı altında sehven ödeme yapmıştım. Sonra buranın mahalle olduğu bilgi ve belgelerine ulaştım. Aidat da avans da olmayacağını gördüm. Yargıtaya temyiz ederek, ödediğim diğer paralarında faiziyle iadesine karar verilmesini talep edeceğim. Alacağım daha fazla ( 20 bin tl civarında ) Yeni alacak davaları açıp diğer ödediklerimide alacağım. KMK ( Kat Mülkiyeti Kanunu ) olmaz demek. Yönetim, yönetici de olmaz demek. Herkes dava açıp, 3-4 aylık aidat parasıyla avukat tutarak geriye dönük bütün ödediklerini alsınlar. Alkent site değil mahalledir. Yakında başka belgeler açıklayacağım. Utanmadan insanlara geçen sene dava kaybettiğim yalanını yayanlar. Çok pişman olacaklar. O yalanlara Yargıtay kararı en güzel cevaptı."