Alman otomotiv devinden Tesla'ya gönderme!

Amerikalı otomobil üreticisi Tesla, geçtiğimiz aylarda pikap modeli Cybertruck'ı tanıttı. Bu araç için ön siparişleri toplayan marka, Elon Musk'ın "200k, 250k" gibi paylaşımlarıyla adından iyice söz ettirmişti. Alman otomotiv devi BMW ise Elon Musk'a gönderme yaparak, her 4 dakikada bir artan elektrikli otomobil satış rakamlarını sosyal medya hesabında paylaştı.

21 Aralık 2019 Cumartesi, 12:18
Abone Ol google-news

Tesla’nın ilk pikap modeli olan Cybertruck, tanıtıldığı günden itibaren gördüğü yoğun ilgiden dolayı sosyal medyada çok popüler olmuştu. Araca olan ilgi Elon Musk’ın sosyal medya üzerinden paylaştığı ön sipariş sayılarıyla daha da dikkat çekici bir hâl almıştı.

Ön sipariş talep formu açılır açılmaz kısa sürede 200 bin adet ön sipariş alan Cybertruck, Elon Musk’ın bir sonraki gün 250 bin adet ön sipariş aldığını anlatan paylaşımıyla dikkat çekmişti.

Alman otomotiv devi BMW'nin sosyal medya hesabına baktığınızda “499.995, 499.996, 499.997…” gibi rakamları göreceksiniz. Alman marka bu paylaşımlarıyla Elon Musk’ın Cybertruck siparişlerine bir gönderme yaparak BMW marka elektrikli otomobil satış adetlerini paylaştı. Paylaşımlar incelendiğinde ise her 4 dakikada bir adet BMW elektrikli otomobilin satıldığı ortaya çıkıyor.