Almanya'dan Can Feda filmine +18 engeli

Başrollerini Kerem Bürsin ve Burak Özçivit'in paylaştığı, ülkemizde de 6 Nisan'da vizyona giren 'Can Feda' filmi Avrupa turnesinin Almanya ayağında ilginç bir olay yaşandı. Can Feda'nın şiddete özendirme ihtimali gerekçesi ile +18 ibaresiyle gösterimine izin verildi.

13 Nisan 2018 Cuma, 13:53
Abone Ol google-news

Burak Özçivit'in 'Özel Tim Komutanı Yüzbaşı Alparslan'ı, Kerem Bürsin'in 'Jet Pilotu Yüzbaşı Onur'u canlandırdığı, Türk askerinin kahramanlığını anlatan 'Can Feda' Avrupa turnesine, Almanya-Gelsenkirchen ile devam etti. Filmin 'gençleri şiddete özendiriyor' gerekçesi ile +18 ibaresiyle gösterimine izin verildi. Galaya bilet satın alan yüzlerce kişi 18 yaş altında oldukları için içeriye alınmadı. 

CAN FEDA FİLMİNE 25 MİLYON LİRA

Çağatay Tosun'un yönettiği, başrollerini Burak Özçivit (Yüzbaşı Alparslan) ve Kerem Bürsin'in (Yüzbaşı Pilot Onur) paylaştığı 'Can Feda'nın hazırlığı bir yıl önce başlamıştı. Eskiheşir ve Bilecik'te kurulan platolarda 2 bin figüran rol aldı, 3 bin silah, 300 araç kullanıldı. 6 Nisan'da vizyona giren film için tam 25 milyon lira harcandı.

CAN FEDA FİLMİNİN KONUSU

Can Feda, sınır ötesindeki bir operasyon çerçevesinde işgal ekiplerine karşı mücadele eden özel bir timin hikayesini konu alıyor.