Alparslan Kuytul: Lanet olsun bu zulmünüze! AKP adını ZKP yapsın

Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, ülkede yaşan adaletsizliklere ve zulümlere isyan etti. İsimlerini Adalet ve Kalkınma Partisi koyan AKP’nin adının artık Zulümle Kalkınma Partisi, ZKP olarak değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

10 Ocak 2018 Çarşamba, 09:11
Abone Ol google-news

<video:901972>

Son yıllarda AKP politikalarına yönelik eleştirileri ile dikkat çeken Furkan Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, 29 Aralık tarihli sohbetinde AKP'nin 15 Temmuz'u bahane ederek ülkede zulüm düzeni kurduğunu söyledi.

Yapılan zulümlere hoca ve din adamlarının sessiz kalmasına da tepki gösteren Kuytul, bu uygulamaların insanları dinden soğuttuğuna dikkat çekti.

"BİR GÜN BU YETKİLİLERİN 15 TEMMUZ'DAN HABERİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKARSA"

 15 Temmuz bahanesiyle herkesin susturuluğunu belirten Kuytul, ‘Her şey 15 Temmuz bahanesi ile yapılıyor. Lanet olsasıca bu 15 Temmuz nasıl bir bahaneymiş. Herkesi susturmanın yolunu buldular.  Bir gün bu yetkililerin 15 Temmuz’dan haberinin olduğu anlaşılırsa ne olacak? Çünkü bu 15 Temmuz'u resmen kullanıyorlar" diye konuştu. 

"HİÇ BİR DÖNEMDE BU KADAR ZULÜM OLMADI"

Kuytul, "Hiç bir dönemde bu kadar adaletsizlik olmadı. Bence artık AKP'nin adını değiştirmek lazım. ZKP. Zulüm ile Kalkınma Partisi. Mahkemeye verirlerse versinler. Yeter! Lanet olsun sizin buy zulmünüze. Allah bu sisteme bir daha tek parti nasip etmesin. Demek ki güçlü olunca güç zehirlenmesi oluyormuş. Koalisyonlar bunlardan çok daha iyiymiş. Hiç bir koalisyonun böyle bir zulmü olmadı. Çok güçlü hükümetler demek hayır getirmiyormuş. En fazla rüşvet bu dönemde, en fazla zulüm bu dönemde. Adlarını Adalet ve Kalkınma Partisi koymuşalr ama, adaletin zerresi kalmamış memlekette. Şu ülkede kim güveniyor mahkemelere. Güvenen, mahklemelere hiç yolu düşmediği için güveniyordur" diye konuştu.