Amerikanın en güvenilen yıldızı kim?

Amerika Birleşik Devletileri'nde yapılan araştırmaya göre, Amerikalıların 'en çok güvendikleri isim Hollywood yıldızı Tom Hanks oldu.

09 Mayıs 2013 Perşembe, 15:28
Abone Ol google-news

The Wagner Group tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre, Amerikalıların en güvendikleri 100 isim arasında ilk dört sırayı, Hollywood oyuncuları aldı. En çok güvenilen kişi sıralamasında, Tom Hanks zirveye oturdu. Hanks'i, Sandra Bullock, Denzel Washington ve Meryl Streep izledi.

ABD'de yapılan bir araştırma, Amerikalıların 'en çok kime güvendikleri' konusunda ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. The Wagner Group tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre, Amerikalıların en güvendikleri 100 isim arasında ilk dört sırayı, Hollywood oyuncuları aldı. En çok güvenilen kişi sıralamasında, Tom Hanks zirveye oturdu. Hanks'i, Sandra Bullock, Denzel Washington ve Meryl Streep izledi. Gazeteciler, TV program yapımcı ve sunucuları, ABD Yüksek Mahkemesi Yargıçları, doktorlar, film yönetmenleri ve sporcuların da bulunduğu 100 kişilik listede, ABD'de yaşayan Türk asıllı Amerikalı doktor Mehmet Öz 16. Sırada yer aldı. ABD Başkanı Barack Obamanın eşi Michelle Obama, Amerikalıların en çok güvendiği kişiler listesinde, eşine açık ara fark attı. 'First Lady', listede 19. sıraya otururken ABD başkanı Barack Obama 65. Sırada kendisine yer buldu. ABD eski başkanlarından Jimmy Carter, 'Amerikalıların en çok güvendiği kişiler' listesinde 24., ABD eski Dışişleri Bakanlarından Madeleine Albright 23., Colin Powell 32., Hillary Clinton 51., Condoleezza Rice da 68. Sırada yer aldı. Eski Dünya Boks Şampiyonlarından Muhammed Ali de en çok güvenilen kişiler listesine 41. Sıradan girdi.

İşte Amerikalıların 'en çok güvendiği' ilk 20 kişi:

1-Tom Hanks (Oyuncu)
2-Sandra Bullock (Oyuncu)
3-Denzel Washington (Oyuncu)
4-Meryl Streep (Oyuncu)
5-Maya Angelou (Amerikan Araştırmaları Profesörü)
6-Steven Spielberg (Yönetmen)
7-Bill Gates (Micrisoft'un kurucusu)
8-Alex Trebek (Program sunucusu)
9-Melinda Gates (Bill&Melinda Vakfı Eş Başkanı)
10-Julia Roberts (Oyuncu)
11-Robert J. Lefkowitz (Nobel ödüllü doktor)
12-Robin Roberts (Günaydın Amerika'nın sunucusu)
13-Clint Eastwood (Oyuncu-Yönetmen)
14-Brian K. Kobilka (Nobel ödüllü doktor)
15-Lloyd Shapley (Nobel ödüllü ekonomist)
16-Mehmet Öz (Doktor-Program sunucusu)
17-Sanjay Gupta (Doktor-Program sunucusu)
18-Ellen De Generes (Program sunucusu)
19-Michelle Obama (First Lady)
20-Noam Chomsky (Dilbilimci-Filozof)