Anıtkabir'de tezahürat yapan AKP'lilere küfretti, tutuklandı

Kocaeli'de sosyal medyada 10 Kasım’da Anıtkabir'de slogan bir grup AKP'liye küfür ettiği için gözaltına alınan şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

17 Kasım 2019 Pazar, 15:16
Abone Ol google-news

Edinilen bilgilere göre, 10 Kasım’da Anıtkabir’i ziyaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için slogan atan AKP'li gençlere tepki gösteren Vatanseverler Hareketi Derneği Başkanı ve iş insanı Mehmet A., sosyal medya hesabından paylaştığı görüntüde AKP'lilere küfür etti. Sosyal medyadan paylaşılan görüntüler tepki çekti. Olayla ilgili suç duyurusu yapılması üzerine Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Başlatılan soruşturma kapsamında Mehmet A., dün polis tarafından gözaltına alındı. Polis merkezine götürülen şahıs, tamamlanan işlemlerinin ardından Kocaeli Adliyesine sevk edildi. Adliyede verdiği ifade sonrasında hakim karşısına çıkartılan şahıs, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Serbest bırakıldıktan hemen sonra tekrar bir video yayınlayan Mehmet A.’nın ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ nedeni ile tekrar gözaltına alınması talimatı verildi. Polis ekipleri tarafından Mehmet A. gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. Adliyeye sevk edilen şahıs, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

10 Kasım günü Cumhurbaşkaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler Anıtkabir'e geldiğinde en ön sırada yer tutan bir grup AKP'li yüksek sesle tezahüratta bulunmuş, bu eylemleri kamuoyunun tepkisini çekmiş ve sosyal medyada yüzlerce kez paylaşılmıştı.