Antalya'da dalış faciası: Bir dalgıç öldü, diğeri kayıp

Antalya'nın Demre İlçesi'nde eğitim dalışı yapan 2 dalgıçtan Oktay Çakmak yaşamını yitirdi, Mehmet Erdem'in bulunması için ise çalışmalar sürüyor.

15 Haziran 2015 Pazartesi, 14:19
Abone Ol google-news

Dün, saat 14.20 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi'nden Sahil Güvenlik Antalya Grup Komutanlığı'na; Kekova Gönül Adası kuzeyinde dalış faaliyeti yapan 1 dalgıcın bilinci kapalı halde su yüzeyine çıkarıldığı, diğerinin ise hala su altında olduğu ihbarı ulaştı. İhbar üzerine harekete geçen 2 Sahil Güvenlik botu ile dalış ekibi olay yerine ulaştı. Oktay Çakmak'ı sudan çıkaran ekipler Kekova'da bekleyen sağlık ekiplerine teslim etti. Demre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Oktay Çakmak, yaşamını yitirdi. Mehmet Erdem'in bulunması için ise dalış merkezlerinin de desteğiyle arama çalışması yapıldı. Dün yapılan arama çalışmalarından herhangi bir sonuç elde edilemediği, çalışmaların bugün de devam ettiği belirtildi.

3 yıldızlı dalış hocası Oktay Çakmak ile Mehmet Erdem'in İstanbul'da oturduğu ve dalış eğitimi için Demre'ye geldiği kaydedildi. Mehmet Çakmak'ın dalış hocası olabilmek için Oktay Çakmak ile yaptığı dalış sırada olayın meydana geldiği öğrenildi.