Apple Watch güncellendi: watchOS 2.1

Apple’ın başarılı akıllı saati Watch, iOS 9.2 güncellemesiyle birlikte güncellendi. Apple Watch’un işletim sistemi watchOS 2.1 güncellemesiyle gelen yenilikler haberimizde.

11 Aralık 2015 Cuma, 22:35
Abone Ol google-news

Geçtiğimiz Salı günü yayınlanan iOS 9.2 güncellemesi, Apple’ın akıllı saat tarafını da etkiledi. Şu sıralar satış rakamlarıyla dünyanın en çok satan akıllı saati olan Apple Watch bu yeni güncelleme ile işletim sistemini watchOS 2.1’e yükseltti. Söz konusu güncelleme ile ilgili irili ufaklı iyileştirmeler ve yenilikler söz konusu. Güncellemeye ilişkin detaylı bilgiler aşağıdaki ekran alıntısında ve haberimizin devamında bulabilirsiniz. watchOS 2.1 güncellemesi yaklaşık 60 MB boyuta sahip. Eğer hala bu güncellemeyi yapmadıysanız tıpkı diğer mobil Apple cihazlar gibi pil durumunun en az %50 olmasına dikkat etmelisiniz.


Apple Watch watchOS 2.1 güncellemesiyle gelen en önemli yenilik dil destekleri. Zaten Türkçe’yi uzun zamandır destekleyen Apple Watch, yeni sürüm ile Arapça, Çekçe, Macarca, Portekizce gibi çok sayıda yeni dil desteğine kavuştu. Arayüzde ise soldan sağa geçişe yeni bir pencere eklendi. Arapça Siri desteği daha önce gelmişti şimdi ise Arapça dikte özelliği dikkat çekti. Bunlar dışında çok sayıda iyileştirme ve hata düzeltme yapılmış durumda. Sistem dilini değiştirirken yaşanan sorunlar, tarih gösterimindeki sorunlar ve üçüncü parti uygulamaların ikonunun gözükmemesi gibi sorunlar giderilmiş durumda.

Surface Book İşlemci Sıkıntısı Yaşıyor