ARD televizyonunda yapılan Atatürk karşıtı yayına CHP'den tepki

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Alman ARD Televizyonu'nda yapılan Atatürk karşıtı yayın için Dışişleri Bakanlığı'ndan resmi tepki gösterilmemesine eleştiri geldi.

06 Aralık 2019 Cuma, 21:33
ARD televizyonunda yapılan Atatürk karşıtı yayına CHP'den tepki
Abone Ol google-news

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ''Partimizin kurucu genel başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında yapılan bu yayını şiddetle kınıyoruz'' dedi.

'SON DERECE ÇİRKİN BİR YAYIN'

Öztrak, "Bu ayın başında Alman ARD televizyonunda bu ülkenin, cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ilgili olarak son derece çirkin bir yayın yapılmıştır. Partimizin kurucu genel başkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında yapılan bu yayını şiddetle kınıyoruz. Bu yayın tamamen hilaf-ı hakikattir. Ve bu yayın ülkemizin birlik ve beraberliğine kast eden bir yayındır. Nitekim Almanya'daki birliklerimiz, CHP'nin birlikleri bu yayına derhal çok şiddetli bir tepki göstermiştir ve göstermeye devam edecektir. ARD televizyonunun devlet televizyonu olması bu konuyu çok daha ciddi boyutlara taşımaktadır. Burada tabi dikkatimizi çeken husus, bugün AKP sözcüsü Ömer Çelik bu konuda bir açıklama yapmıştır. Ama Dışişleri Bakanlığı'mızdan, bakan seviyesinde doyurucu hiçbir açıklama tepki gösterilmemiştir. Bu tepkinin bir an önce gösterilmesini bekliyoruz" dedi.