Arif Kızılyalın Randers Galatasaray maçını değerlendirdi!

Cumhuriyet Gazetesi spor yazarı Arif Kızılyalın, Randers Galatasaray maçını değerlendirdi.

19 Ağustos 2021 Perşembe, 22:54
Arif Kızılyalın Randers Galatasaray maçını değerlendirdi!
Abone Ol google-news

"Galatasaray, yener yenilir önemli değil.

Nitekim, Randers ile UEFA Avrupa Ligi'nde berabere kaldılar. Rövanşta turu geçerler muhtemelen. Ama en önemli olan, adının başında Türk olan TFF'nin, yani Türkiye Futbol Federasyonu'nun bir Türk takımının Avrupa maçına çıkarken oyun bozanlık yapması, moral bozması.

Gelin, federasyonun başındaki o Türk sözcüğünü çıkarın beyler. Çünkü siz Türk futbolunun iyiliği için falan çabalamıyorsunuz.

Çabalasanız, ''İçimizdeki Danimarkalılar'' gibi davranmazdınız.

Kime nasıl çelme taksak derdindesiniz!

Ayıptır.

Takım maça çıkacakken siz o ekibin hala bir parçası olan oyuncusuna verdiğiniz 8 maçlık cezayı açıklayamazsınız.

Yangından mal kaçırmıyorsunuz.

Galatasaray, pılısını pırtısını satıp bir yere de gitmiyor!

120 yıldır buralarda!

Ceza veya para alacağınız kalmadı, kalmaz.

Sonra oturup ağlıyorsunuz. Türk takımları Avrupa'da maç kazanamıyor, ülke puanı artmıyor diye. Bu kafayla daha çok ağlarsınız.

Marcao'nun cezasını Randers maçı sonrası açıklasanız büyürdünüz, ama siz iyice küçüldünüz.

Burada sözüm PFDK'ya, hani şu AİHM'nin yok saydığı korsan kurul var ya; ona! Amaaaa.. Aynı zamanda hukuksuzca görevine devam eden bu kurulu şımartan da şımartan  Nihat Özdemir federasyonu da kabahatli!

Maça gelince, Fatih Terim takımı olduğu gibi değiştirmişti, ama rotasyondu, ama zorunluluk, ama arayış, ne derseniz deyin. Öne de geçtiler fakat basit bir gol yediler. Fizik gücü düşük 2 Emre'yle orta sahayı tutamazsınız.

Avrupa'da oynayamayan Cicaldau'nun yedeği Emre Akbaba olamaz. Mostafa Mohamed'e de kenardan orta yapmazanız atamaz. Boaye dururken, Yedlin nereden çıktı anlamak mümkün değil. Daha bir çok soru işareti var. Ama gördük ki bu  Galatasaray, TFF'ye rağmen  UEFA Avrupa Ligi'nde yürür de ligde ne yapar kestirmek güç!