Asker, Hürriyet ve CNN Türk'ün bulunduğu Doğan Medya Center binasına girdi... Silah sesleri duyuldu

CNN Türk canlı yayını sırasında bir grup askerin Doğan Medya binasına girerek CNN Türk canlı yayınını kestiği bildirildi. Daha sonra bu askerlerin gözaltına alındığı ve yayının normale döndüğü öğrenildi. Digiturk de askerlerin binalarına girdiği açıklamasını yaptı.

16 Temmuz 2016 Cumartesi, 03:26
Abone Ol google-news

<video:568177>

Kanal D haber, canlı yayın sırasında elinde silah bulunan askerlerin Kanal D binasından içeriye girişlerini gösterdi. CNN Türk canlı yayında askerlerin zor kullanarak binaya girdiği belirtildi. Yayının kesilmesinin ardından CNN Türk stüdyolarında silah sesleri duyuldu. Canlı yayında bir kişinin 'Yapmayın' diye bağırdığı duyuldu. Bir süre sonra ise askerin binadan çıkarılarak gözaltına alındığı öğrenildi.

Yaklaşık 20 dakika boyunca canlı yayın sırasında kimsenin olmadığı stüdyoya bir kişi gelerek binanın özel harekat polisleri tarafından alındığını ve binanın güvende olduğunu söyledi. Bu kişi daha sonra tebkir getirerek stüdyodan ayrıldı. CNN Türk'te yayın normale döndü.

Doğan Medya Center'da, Hürriyet gazetesi, CNN Türk ve Kanal D binaları bulunuyor.

Digiturk de askerlerin binalarına geldiği açıklamasını yaptı. Digiturk tarafından yapılan açıklamada, 'Digiturk çalışanları, silah zoruyla binanın dışına çıkartılmaya çalışılıyor' denildi.

Askerler Doğan Medya Center'e geldi