Ataşehir Belediyesi 600 genci üniversiteye hazırlıyor

Ataşehir Belediyesi üniversite hayali kuran gençlere her yıl olduğu gibi bu yıl da ücretsiz eğim desteği sağlıyor. Neşet Ertaş Kültürevi ve Ferhatpaşa Gençlik Merkezileri’nde 600 öğrenci hayatlarının dönüm noktası olan üniversite sınavına, Ataşehir Belediyesi’nin ücretsiz ders destek eğitim programlarıyla hazırlanıyor.

25 Mayıs 2019 Cumartesi, 16:42
Abone Ol google-news

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) her aşamasında Ataşehirli gençlerin yanında olan Ataşehir Belediye’si, tecrübeli öğretmen kadrosu ile eğitimler verirken, öğrencilerin sınavlara daha iyi hazırlanabilmeleri için de ücretsiz ders kitapları, soru bankaları ve testler dağıtıyor.

Aynı zamanda bilgi, beceri ve zaman kullanımının ölçülmesi amacıyla deneme sınavları ve motivasyon seminerleri düzenliyor. Konu ile yazılı açıklama yapan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Eğitimde fırsat eşitliği, anayasal bir haktır. Hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm bireylere eşit eğitim hakkı sağlanmalıdır.

İşte bu inançla çıktığımız yolda Ataşehir Belediyesi olarak öğrencilerimizin yanında olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu bağlamda sınava girecek tüm öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum” dedi. 2017-2018 yılında Ataşehir Belediyesi’nin üniversiteye hazırlık kurslarından yararlanan gençlerden 210 öğrenci üniversite hayallerine kavuşarak hem ailelerinin hem de Ataşehir Belediyesi’nin haklı gururu oldular