Atatürk değil, rant milliyetçileri

Şehit babası Muhammet Yıldırım, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın kendisini aramadığını söyledi

26 Ekim 2015 Pazartesi, 06:42
Abone Ol google-news

Şırnak’ta 13 Eylül 2015’te PKK’li teröristlerce polis kontrol noktasına bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan polis memuru Soner Yıldırım’ın babası Muhammet Yıldırım, oğlunun adını Trabzon mitinginde kullanan Başbakan Ahmet Davutoğlu’na ateş püskürdü. Oğlu Soner Yıldırım’ın siyasete alet edilmesine büyük tepki gösteren Yıldırım, Tonya Haber gazetesine yaptığı açıklamada kırgın ve kızgın olduğunu belirtti. Yıldırım, “Öyle Trabzon’un göbeğine kadar gelip burada milliyetçilikten, dirlikten, birlikten kimse bahsedemez. Onlar rantın milliyetçisi, vatanın değil. Biz Atatürk milliyetçisiyiz. Biz Çanakkale’yi kurtaranların milliyetçisiyiz. Öyle rantın değil” dedi.

“Trabzon’da son günlerde üç şehit var. Bizi ne Cumhurbaşkanı, ne de Başbakan aradı” diyen Yıldırım, “Vatana elbette canımız feda. Ancak vatan olmadan din olmaz. Yüzlerce yazışma var emniyetin elinde operasyon için. Sen dokunma, çözüm var dediler. Peki, çözümü niye yıktın? PKK’nin ne olduğu belli, senin istihbaratın ne iş yapıyor?” dedi.

Terör sorununun çözüm yerinin Meclis olduğunu olduğunu vurgulayan Yıldırım “Ortak akılla, tartışmayla beraber sonuca varılır. Vurup kırmayla, sonuna kadar savaş yapmayla çözülmez bu iş” diye konuştu. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a tepki gösteren Yıldırım, “Zamanında Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eş başkanıyım demişti. Ortadoğu’yu karıştırmakla beraber Türkiye’nin başına ne haller geldiği belli. Birilerinin projesi altında memleket yönetilmez. Kobani sonrası eğittiğiniz PYD’ye verdiğiniz silahlar Sonerimi, Sametimi vurdu. Savaş varsa hep beraber gidelim. Ancak seçim kazanmak için hep ötelendi bu sorun” dedi.

Cenaze töreni öncesinde güvenlik birimlerinin kendilerini, “Vali, emniyet müdürü gelecek, aman tepki vermeyin!” diye uyardığını belirten Yıldırım, “Cenazeden bile rant sağlamaya çalışıyorlar” diye konuştu.