Atatürk Havalimanı'nda cinayet

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Geliş Terminali'nin önünde Diyarbakır'dan gelen 30 yaşındaki İlyas Ugar silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Cinayet zanlısı 19 yaşındaki E.G. olay yerinde polisler tarafından gözaltına alındı.

22 Ekim 2013 Salı, 11:34
Abone Ol google-news

Atatürk Havalimanı İç Hatlar Geliş Terminali’nin önünde meydana gelen dehşet dolu dakikalar edinilen bilgiye göre şu şekilde gelişti:

Uçakla saat 23:30 sıralarında Diyarbakır’dan İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelen İlyas Ugar (30) terminalden çıkış yapıp havalimanından ayrılacağı sırada uzun süredir kendisini bekleyen 19 yaşındaki E.G. ile karşılaştı. Aralarında daha önce husumet yaşandığı iddia edilen E.G. ile İlyas Ugar arasında sözlü tartışma başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Bu sırada E.G.’nin silah çektiğini gören ve otopark yönüne doğru kaçmaya çalışan Ugar, kurşunlara hedef oldu. İlyas Ugar’ın vücuduna isabet eden kurşunlardan sonra yere yığıldığını gören E.G. yanına giderek bir el de kafasına ateş etti. İlyas Ugar olay yerinde hayatını kaybetti. O sırada havalimanı çıkışında bekleyen yolcular silah seslerini duyunca büyük panik yaşayarak etrafa kaçıştı. Cinayet zanlısı E.G. polis tarafından yaka paça göz altına alınırken, E.G.’nin İlyas Ugar ile yaşanan arbede sırasında yüzünden yaralandığı görüldü. Bir süre polis noktasında bekletilen E.G. olay yerine çağırılan ambulansla Bakırköy Dr. Sadık Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürüldü. Buradaki sağlık kontrollerinin ardından cinayet zanlısı E.G. ifadesi alınmak üzere Atatürk Havalimanı Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.