Avcı'dan dershane açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Şu ana kadar bakanlığımıza ulaşan resmi bir karar yok. Karar ne olursa olsun çocuklarımızı ortada bırakmayacağız" dedi.

14 Temmuz 2015 Salı, 13:04
Abone Ol google-news

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Anayasa Mahkemesi'nin dershanelerini kapatılması ile ilgili verdiği kararı değerlendirirken gerekçeli karar açıklandıktan sonra bakanlık olarak ne yapılması gerektiğini açıklayacaklarını söyledi. Avcı, "AYM'nin gerekçeli- gerekçesiz kararı bize ulaşmış değil. Bir takım duyumlar dile getiriliyor, pek çok spekülasyonlar yapılıyor. Ne karar verildi onu net olarak görelim. Gerekçeli karar açıklansın ondan sonra bu çerçevede Milli Eğitim Bakanlığı olarak ne yapmamız gerektiğini açıklarız" dedi.

Bakan Avcı, okullarda verilen destek kursların sürdürdüleceğini, öğrenci ve velilerin bu aşamada endişeye kapılmaması gerektiğini anlattı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, şöyle konuştu: "Bu aşamada öncelikle asıl dikkat etmemiz, gözetmemiz gereken öğrenci ve velilerimizdir. Öğrenci ve velilerimiz müsterih olsun. Karar her ne olursa olsun, hangi gerekçeyle verilmiş olursa olsun çocuklarımızı, örgün eğitimin içindeki ve dışındaki, ortaokullardaki, liselerdeki ve mezun öğrencilerimizin hiçbirini ortada bırakmayız. Zaten daha önce, 1 yıl önce başlattığımız okullarda takviye kursları programımız var. Bu program bütün hızıyla devam ediyor. İnşallah önümüzdeki eylül ayından itibaren kayıtları da almaya başlayacağız. Öğrencilerimize bütün okullarımızda hafta sonlarında devlet okullarında görev yapan öğretmenlerimiz tarafından takviye kursları verildi geçen sene. Bu yıl da hem sayısal olarak hem saat olarak arttırılarak takviye kursları verilmeye devam edilecek. Hiçbir çocuğumuzun eğitim ve öğretimde ihtiyaç duyduğu takviyeden mahrum kalmaması için Milli Eğitim Bakanlığı olarak gerekli tedbirleri aldık. Almaya da devam ediyoruz. Bundan sonra bu konuyu daha da derinleştirerek yaygınlaştırarak devam ettireceğiz. Dolayısıyla öğrencilerimizin, velilerimizin nerede takviye kursu alacağım, gibi bir soruyu, endişeyi taşımamaları gerekir. Okullarımızda bunun alt yapısını kurduk. Öğretmenlerimizle birlikte bu ihtiyacı gidermeye devam edeceğiz."