Ay tutulması burçları nasıl etkileyecek?

16 Temmuz’un son dakikalarında Ay kendi yörüngesinden dünyanın gölgesine girmeye başlayacak ve güneşten aldığı ışığı yansıtamamaya başlayacak. 17 Temmuz 00.38 de ise tam olarak parçalı ay tutulması gerçekleşecek.

16 Temmuz 2019 Salı, 13:12
Abone Ol google-news

Ay tutulmaları her zaman dolunay zamanında olur. Bazen etkileri daha az görülürken bazen daha güçlü olur. Pluton gezegeninin de baş rol oyuncusu olduğu Satürn ve Güney ay düğümünün de açı payı ile yardımcı rol alması ile tutulma oldukça güçlü etkilere sahip olacak. Ülkemizden de izlenecek olan tutulma Oğlak burcunda gerçekleşecek. Ay tutulmalarının etkileri 1 hafta önceden hissedilirken sonrasında da aynı sürede etkileri devam eder. 

Ülkemiz açısından oldukça önemli etkilere sahip bir tutulma gerçekleşecek. Politik çekişmelerin artacağı, muhalefetle yöneticilerin farklı bakış açılarında tehdit içeren imalar içinde olabileceğini işaret ederken iç ve dış düşmanlıkların göz ardı edilmemesi konusunda da gökyüzü alarmlar veriyor. Muhalefet ve yönetimde söz sahibi olanlar eteklerindeki taşları dökerken kendi içlerinde de bir silkinme dönemi başlatacaklar. Gözden düşen ve uyarı alarak istifa eden bazı siyasiler gündemde olacak. Bugüne kadar ittifak olarak gördüğümüz ülkelerle aramız açılabilir ve karşılıklı olarak güç gösterisinde bulunabiliriz. Uluslararası anlaşmalar bozulabilir ve aleni tahditlerle karşılaşabiliriz. Toprak kaymaları, deprem tüm dünya üzerinde etkili olabilir. Dünyaya egemen olmak isteyen devletlerin başka ülkelerin toprağına göz koyması ve aç gözlülük içinde iç karışıklıklar yaratması da şahitlik edeceğimiz durumlardan olacaktır. 

Burçlar bazında baktığımızda ise Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlaklar tutulmadan yoğun olarak etki alacaklar. Hazırlıksız değişimler ve bazı sağlık sorunlarına karşı bu burçlar önlem almalı ve değişime kafa tutmak yerine kabul etmeli. Oğlak burcunun 24 derecesi kişisel horoskoplarımızda yüzleşmelerin ve aslında ektiğimizi biçmenin zamanının geldiğini vurguluyor. 

Yükselen burçlara göre tutulmanın etkileri. 

Yükselen Koç 

Mesleki anlamda aksilikler, yapmak istediklerinizin yarım kalması, istenilen hedeflerin engellenmesi ve otorite ile sorun yaratabilir. Sabrınızın ve dayanıklılığınızın azaldığı bu süreçte gücü elde tutabilme çabası ile hatalı kararlar verebilir ve sizden daha üstte olan kişilerle ters düşmeler yaşanır. Ayrıca ebeveynler ile ilgili sıkıntı, sorun ve dargınlıklara yol açabilecek tartışmalar yaşayabilirsiniz. Yazılı kâğıtlar, anlaşmalar, dokümanlar, atacağınız imzalar ilerleyen süreçte sorunlara sebep olacağından imzalar ve anlaşmalar için uygun olmayan bir zaman dilimidir. İşinizle alakalı basit bir hata daha sonra çözmekte zorlanacağınız uzun vadeli birçok problem getirir.  

Yükselen Boğa 

Özellikle üniversite eğitimi döneminde oldukça sorun yaratan tutulma sınavlarda başarısızlığa olmadık aksilikleri ortaya çıkartarak eğitim alınan kurum ile ilgili problemler yaşanmasına sebep olur. Dini inanç, dini düşünceler ve dinsel görevlerde problemler ya da algılamadığınız bazı düşüncelerin ortaya çıkması ile bu tip konulara ya daha yoğunlaşır ya da uzun bir süre uzaklaşma görülür. Yurtdışı bağlantılar ve yabancı ülkeler ile ilgili her konu nedeni bilinmeyen ya da düşünülmeyen aksilikler yüzünden ertelenir. Eşin ailesini de simgeleyen bu evde ki tutulma onlarla ilgili aklınıza gelmeyen sorun ve sıkıntılara yol açar. Eş ailesi ile ilgili yaşanan olumsuzlukları gidermede başrolde olmak zorunda kalabilirsiniz. 

Yükselen İkizler 

Ortak kazançlar, ödemeler, borç ve alacak gibi durumlarda hiç düşünülmeyen sorunlar ortaya çıkabilir. Eş, ortak, yetişkin çocukların taşınmaz malları ile ilgili oluşacak bir dizi problem maddi çıkmaz yaşamanıza sebep olabilir. Aynı zamanda aileden bazı kişilerin hastalanmaları nedeni ile onlarla yakından ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Sigorta, ortak ödemeler ve miras konularında fark etmediğiniz olumsuz gelişmeleri öğrenerek resmi dairelere başvurmak zorunda kalmanız da sizi moralsiz ve gergin bir hale getirebilir. Yaşadığınız sıkıntılar nedeni ile ailenize sarılmak, onlardan destek görmek istersiniz fakat onlarda size destek vermek yerine hatalarınızı yüzünüze vurarak bir nevi sizi suçlarlar. 

Yükselen Yengeç

Aşk ilişkileri, evlilik, ortaklık gibi konularda öncelikle kendiniz ile yüzleşmeniz gereken problemli bir süreci işaret eder. Partnerinizin tüm olumlu davranışlarına rağmen kendinizi mutsuz ve doyumsuz hissedersiniz. Karşı taraftan gelen olumlu davranışlara olumsuz ve agresif bir yapıda cevap verirsiniz. Eğer olumsuz yönlerinizi göremezseniz tam bu noktada duvara toslama zamanıdır. Yoğun duygular içinde olan partneriniz dahi yalnız kalmanızın iyi olacağını düşünerek sizden uzaklaşma yolunu seçebilir. Kendinizde ki yanlışları düzeltmez, uzlaşıcı, uysal ve karşılıklı konuşmanın yaratacağı ortamları yaratmaz iseniz ilişkiniz bitişe doğru gidebilir ya da belli bir süre ara verilir. 

Yükselen Aslan

Geçmiş günlerde ki aşırı çalışma isteğiniz ve iş hayatınızda yaşanan kaos ve sıkıntılar sağlığınıza olumsuz etkiler yaparak aniden hastalanmanıza sebep olabilir. Ayrıca bu süreç iş hayatınızın da karışık ve mutlaka işinizin başında olmanız gereken bir zaman dilimini işaret ederken sağlığınıza göstermediğiniz önemi size hatırlatır. Sağlığınız yerinde olmazsa hiçbir şey yapamayacağınız anlamanız gerekir. Ne olursa olsun yapacağım, her şeyi halledeceğim gibi kesin sözler ile yönlendirmiş olduğunuz birçok işiniz sağlık sorunlarınız nedeni ile askıya alınabileceğinden kesin sözler söylemekten uzak durmalı ve öncelikle sağlığına önem vermelisiniz.  

Yükselen Başak

Çocuklarınızla alakalı bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Enerjinizin azalması ile hiçbir şeyden haz almaz ve neşenizi kaybedersiniz. Uzun zamandır ruhunuza baskı yaratan her şeyden kurtulma isteği öne çıkar fakat bütün bunlarla alakalı birçok aksilikte siz bekler. Hayatın gerçeklerinden uzak, hayalci yaklaşımlara kendinizi bırakmamalısınız. Gerçekleşmesini çok fazla istediğiniz bazı şeylerin aniden oluşan aksilikler ile engellenmesi nedeniyle hiç istemeyerek de olsa yeniden hayatın gerçeklerine dönüş yapmak zorunda kalırsınız. Aşk hayatınızda da bir dönüm noktasındasınız. Partnerinizin olumsuz bulduğunuz özellikleri daha fazla öne çıkarak sizi karar vermeye zorlayabilir. 

Yükselen Terazi

Ev, mülk, taşınılmaz tüm mallarla ilgili oldukça problemli bir süreçtir. Ev alma, satma ve kiralama gibi durumlar varsa her şey birbirine girerek maddi manevi birçok kayba sürükler. Evin içinde her tür aksilik sizi bekler ve bu aksilikler halledilmeye çalışıldıkça daha büyük problemlere yol açar. Tam anlamı ile sıkıntılı olan bu süreç içinde ebeveynleriniz de problem yaratarak işlerin daha fazla karışmasına sebep olur. Aile ve taşınılmaz mallarla alakalı beklemediğiniz birçok sorun üst üste gelecektir. Bu tutulmada transitlerden biri Plüton olduğu için evin içinde arızalar çıkması ve sigorta problemleri de gündemde olabilir. Ailenizden destek beklerken eleştiriler alabilirsiniz. 

Yükselen Akrep

Kimse ile konuşmak istemediğiniz daha fazla içinize kapandığınız bir zaman dilimidir. Çevre ve sosyal ilişkiler artar fakat hoşlanmadığınız birçok insan ile konuşmak zorunda olduğunuz mecburi durumlar yaşayabilirsiniz. Kardeş, kuzen ve komşu ilişkileriniz de sorunludur. Onlardan gelecek irili ufaklı problemler gündemdedir. Sürekli yenilenen istekleri ile bunalabilir ve destek olamayacağınızı söyleyebilirsiniz. Haklı tavrınız nedeni ile onlar için bugüne kadar yaptığınız her iyilik unutulur ve sizi derinden kıracak şekilde söylemlerde bulunabilirler. Yapmanız gereken ise kendinizi anlatmaya çalışmanız olacaktır. Onlara kendilerini sorgulamalarını kırıcı olmayan bir dille belirtmeniz oluşacak dargınlıkları engelleyebilir. 

Yükselen Yay

Maddi konularda karar verilmemesi, borç verme ve kefil olma gibi durumlar varsa mümkünse reddedilmesi ya da ileri tarihlere ertelenmesi gereken bir süreçtir. Aksi takdirde maddi çıkmazlara yol açabilir. Bu süreç geçmiş kayıpları ve gelecekte ortaya çıkabilecek olası sorunları düşünerek önlemler alma zamanıdır. Ne kadar dikkat edilirse edilsin bazı maddi masraflar kaçınılmaz olduğundan önlem alması bir parça fayda sağlayabilir. Yıllarca emek vererek geldiğiniz mevkii ile alakalı bazı olumsuzluklar da yaşanabilir. Sizi yerinizden etmek isteyen bazı iş arkadaşlarınızla sessiz ama derinden mücadele etmeniz gerekebilir. Temkinli ve sağduyulu olmak bu sürecin anahtarı olacaktır. 

Yükselen Oğlak 

Aklınız fikriniz duygularınız düşünceleriniz hepsi birbirine karışır, kendinizi anlatma ihtiyacı duyarsınız. Fakat kendinizi ifade etmeye çalıştıkça zor durumlara düşebilirsiniz. Yanlış anlaşılmalar, dedikodular, en yakın çevrenizden çok güvendiğiniz kişilerin arkanızdan konuştuğunu duymanız hayal kırıklıklarına sebep olur. 1. Evde gerçekleşen tutulmalar birebir ilişkilerinizi etkileyeceğinden ortaklık, evlilik ve düşmanlık gibi konuları ön plana çıkararak yüzleşmeye zorlar. Tutulma etkileri ile her şeyi ben daha çok biliyorum tavrı yakınınızda olan herkesin karşınıza geçmesine sebep olabilir. Eğer empati kurmayı başaramazsanız bu dönem ilişkileriniz açısından zorlu bir sürecin başlangıcı haline gelebilir. 

Yükselen Kova

Sorumluluklarınız ile istekleriniz arasında neredeyse bir uçurum oluşur. Karşınıza çıkan herkes ve her olay adeta bir stres kaynağıdır. Kendinizi sağlıksız, huzursuz ve birçok konuda dengesiz hissedersiniz. Geçmişten gelen birçok korkunuz ve takıntılarınız su yüzüne çıkarak doğru adım atmanızı, işlerinizi halletmenizi, başkaları ile olan ilişkilerinizi zora sokarak moralsiz, halsiz ve bitkin bir ruh hali içinde olursunuz. Hiçbir konuda doğru karalar veremezsiniz. Sizi yanlış yönlendirebilecek kişilere başvurur ve hatalı kararlar alırsınız. Bu süreçte yaşam isteğiniz ve hayata tutunabilme olasılığınızda azalma olduğundan psikolojinizin sebep olduğu birçok sağlık sorunu da ortaya çıkabilir. 

Yükselen Balık 

Sosyal hayat, dostluklar, organizasyonlar, hayaller, eğlence planları aniden gündeme gelen olası aksilikler yüzünden ertelenir veya iptal edilir. Bazı arkadaşlarınız yerine getirmekte zorlanacağınız, yapmanızın imkânsız olduğu isteklerde bulunarak sizi zor durumda bırakabilirler. Vereceğiniz “hayır” cevabı onların içlerinde daha önceki yıllardan biriken sizinle ilgili olumsuz durumları ortaya çıkarmalarına neden olur ve tamiri zor anlaşmazlıklar yaratır. Bazı dostluklara veda etme zamanınız gelmiştir. Hiç kabahatiniz olmadığı halde yargılanmak sizi bir hayli üzebilir. Çocuklarınızın eşleri ile alakalı da sıkıntılı bir süreçtir. Olmadık bir konu yüzünden tartışmaya girmeniz aranızın açılmasına sebep olabilir.